freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کودکان عصبانی اغلب به دلیل تماشای مشاجره والدین دچار اضطراب و پرخاشگری می‌شوند.

فرشته کریمی روان‌شناس در گفتگو با خبرنگار گروه اجنماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به دلایل عصبانی بودن برخی کودکان، گفت: در واقع کودک با رفتار پرخاشگرانه می‌خواهد به هدف خود دست یابد. گاهی دلیلش این است که او از قبل مورد آزار و اذیت قرار گرفته و نتوانسته خشم خود را ابراز کند و حالا با پرخاشگری به کاهش اضطراب خود می‌پردازد.

وی با تأکید براینکه والدین پرخاشگر نمی‌توانند فرزندان آرامی تربیت کنند، تصریح کرد: کودکانی که شاهد مشاجرات والدین باشند بعضی از خلق‌وخوها و رفتارهای آنان را کسب می‌کنند، همچنین کودکانی که بیشتر با آنها بگو مگو می‌شود در معرض این پرخاشگری هستند.

این روان‌شناس با اشاره به راهکارهایی که برای مبارزه با پرخاشگری وجود دارد، اذعان کرد: ابتدا باید از نگرانی درونی و اضطراب کودک مطلع شویم. باید به کودکان مضطرب فرصت صحبت کردن دهیم تا نگرانی خود را ابراز کنند و تا حد امکان سعی کنیم در جهت رفع نگرانی‌هایی که آنها را آزرده است، قدم برداریم. ورزش کردن برای این کودکان بسیار مؤثر است و باعث تخلیه هیجاناتشان می‌شود.

کریمی در پایان گفت: سعی کنید الگوی مناسبی برای فرزندتان باشید زیرا کودکان بسیار الگوپذیر هستند. كودكان اگر ببینند والدین آنها تنبیه بدنی را به كار می‌برند، بیشتر تمایل به زدن پیدا می‌كنند. اگر به رفتار خشن و پرخاشگری كودكتان مضطرب هستید، نباید به او اجازه دهید شما را در حال كتك زدن حتی به عنوان تنبیه ببیند.

انتهای پیام/

.

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۳:۱۸ دیده شده : ۵۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۵۰
  • تعداد حاضران : ۱۰۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها