freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


اسفندیار اختیاری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پاداش پایان خدمت بر اساس قانونی که ۲۰ سال قبل یعنی سال ۷۵ تصویب شده بود ، ۲۰ برابر میانگین دو سال آخر حقوق است و سقف بر اساس همین مالیات و حتی بازنشستگی پرداخت می‌کند. این مبلغ همچنین بر مبنای حقوق پایه محاسبه می‌شود.

وی افزود:‌ تعیین سقف پاداش پایان خدمت چند مشکل اساسی دارد. اول اینکه آن فردی که ۳۰ سال پرداختش را انجام داده و کسی که الان بازنشست می‌شود با کسی که دو ماه بعد و در حین اجرای برنامه ششم بازنشست خواهد شد تفاوت پرداخت دارند که این ظلم، بی عدالتی و تبعیض است.

نماینده زرتشتیان در مجلس ادامه داد: طبق اصل ۱۴۱ قانون اساسی اعضای هیأت علمی از بسیاری از موارد مستثنی شده‌اند دلیلش این است که ما برای رشد علمی کشور به مجموعه نخبی و علمی نیاز داریم و این در حالی است که تعداد اعضای هیأت علمی که دانشیار یا استاد هستند در دانشگاه‌ها به  کمتر از ۱۰ یا کمتر از ۲۰ درصد می رسد و حالا ما داریم به این گروه که اعتبار علمی ما هستند می‌گوییم پاداش پایان خدمتتان را کمتر دریافت می‌کنید. در این صورت اینها قبل از اجرای این حکم خود را بازنشسته می‌کنند.  پس بار مالی دولت کمتر نخواهد شد.

اختیاری با بیان اینکه ۳۵۰۰ استاد تمام و دانشیار آماده بازنشستگی هستند و برگه‌های بازنشستگی را به روسای دانشگاه‌ها ارائه داده‌اند تصریح کرد: این افراد به محض بازنشستگی از سوی کشورهای مختلف جذب خواهند شد. بنابراین تعیین سقف برای پاداش پایان خدمت دردسرهای زیادی داشت ضمن اینکه پاداش بر اساس حقوق محاسبه می‌شود و اگر مشکلی وجود دارد باید حقوق اصلاح شود تا پاداش هم بر مبنای آن اصلاح شود؛ چرا می‌خواهیم ناعادلانه روی پاداش متمرکز شویم و مثلا به فردی که عضو هیأت علمی هم نیست اجازه دهیم در طول سال حقوق نجومی بگیرد و پاداش افرادی که باعث رشد کشور می‌شوند را حذف کنیم؟

این عضو کمیسیون آموزش مجلس خاطر نشان کرد: مصوبه کمیسیون تلفیق برنامه ششم مبنی بر تعیین سقف پاداش بازنشستگی با رای اکثریت مجلس حذف شد تا کارشناسان، نخبگان و اعضای هیأت علمی در بدنه بمانند ولی از آن طرف مجلس در مصوبه بعدی مقرر کرد که همه دریافتی‌های افراد مختلف به طور شفاف در یک سامانه اعلام شود.

وی در پایان با بیان اینکه مصوبه روز یکشنبه مجلس از فرار نخبگان، کارشناسان زبده و اعضای هیأت علمی جلوگیری می‌کند تصریح کرد: درست نیست ما افرادی که در جاهای خاص و محروم تلاش می‌کنند و حقوقشان را بر  اساس مبنای درستی گرفته‌اند جریمه کنیم و بگوییم به خاطر اینکه بر جاهای خاص کار کرده‌اید پس این پاداش به شما پرداخت نمی‌شود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۸:۲۸ دیده شده : ۱۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۱۹
  • تعداد حاضران : ۱۶۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها