freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

توسط دوستداران محیط زیست صورت گرفت:
دانه پاشی بر روی تلابهای یخ بسته مهاباد
سرویس آذربایجان غربی- رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد از دانه پاشی بر روی تلابهای یخ بسته این شهرستان توسط دوستداران محیط زیست وتشکل های زیست محیطی شهرستان مهاباد خبر داد.

به گزارش کردپرس، کامران حسینی روز دوشنبه (6دیماه) در جمع خبرنگاران گفت: بارش برف، برودت هوا و سرمای شدید در چند روز گذشته باعث یخ زدن سطح تالاب کانی برازان یکی از مهمترین زیستگاهها و استراحتگاه های انواع پرندگان در شمال غرب کشور  و سایر تالابهای شهرستان مهاباد گردیده است.
وی افزود:  با یخ سته شدن سطح این  تلابها،  غالب پرندگان مهاجر به صورت دسته جمعی از تالابها مهاباد به مناطق جنوبی ایران کوچ کردند و در این میان بعضی از گونه های مهاجر و  بومی منطقه  مانند چنگر و حاجی لک لک ماندگار  و مابقی زمستان را تا گذر چنین شرایطی در رودخانه مهاباد ، دریاچه سد مهاباد و مناطقی از زیستگاه ها که یخ نبسته اند سپری می کنند.
حسینی اظهار داشت: حیات وحش خصوصاً پرندگان در شرایط پیش آمده نیازمند حمایت و توجه بیشتر حاشیه نشینان ، روستاییان و دوست داران محیط زیست هستند.
وی افزود:با به وجود آمدن این شرایط تشکل های زیست محیطی و دوستداران محیط زیست بهدانه پاشی در تالابهای کانی برازان و یوسف کند اقدام کردند.
حسینی ضمن تقدیر و تشکر از این اقدام تشکل ها و فعالان محیط زیست از تمامی دوستداران و بخصوص اهالی روستاهای همجوار و حاشیه تالاب های این شهرستان درخواست کرد: در این مدت و در شرایط بحرانی بوجود آمده و احتمال اینکه حیات وحش با کمبود مواد غذایی مواجه گردند و به رودخانه ها و مراکز مسکونی و روستاها پناه بیاورند بیش از پیش آنها را مورد حمایت خویش قرار دهند و با توجه به ممنوعیت هرگونه شکار از شکار حیات وحش خصوصاً پرندگان بپرهیزند.
  پناهگاه حیات وحش تالاب بین المللی کانی برازان با مساحت  927 هکتار در 35 کیلومتری شمال مهاباد واقع شده و از سوی کمیته ملی طبیعت گردی کشور به عنوان نخستین سایت پرنده نگری (سایت پرنده نگری مرحوم امیر ارسلان پیروتی)  در ایران معرفی شده است./
 

کد مطلب: 120681  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۶  |  ساعت: ۱۷ : ۵۸

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۰:۱۳ دیده شده : ۲۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۱۲
  • تعداد حاضران : ۲۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها