freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محمد کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: اگر در جهان اسلام زمینه‌های تفرقه و تنازع نباشد، هیچ قدرتی قادر به مخدوش ساختن آرامش و ثبات خاورمیانه نخواهد بود.

وی با اشاره به این‌که «مشکلات و مصائب مسلمانان مربوط به دهه‌های اخیر نیست»، ادامه داد: پس از رنسانس اروپا و دست یافتن غربیان به ابزارهای مدرن و افزون بر آن آگاهی بر علل عقب‌ماندگی و معضلات ریشه‌ای رفته رفته میان شرق و غرب فاصله افتاد.

وی اظهار کرد: درحالی‌که اروپائیان راه کسب قدرت، ثروت و رفاه را می‌یافتند و جنگ‌های جهانی اول و دوم آنان را کاملا بیدار کرد که جنگ و درگیری جز رنج و محنت و هدررفت سرمایه‌ها و نابودی زیرساخت‌ها حتی در صورت پیروزی چیزی به همراه ندارد، در این سوی عالم در همچنان به پاشنه گذشته خود می‌چرخید و به ویژه مسلمانان در انبوهی از معضلات عمیق و چالش‌های کثیر و غفلت‌های بنیان‌کن غوطه‌ور بودند. همه این خودخواهی‌ها و جهالت‌ها از سوی حکومت‌های مستبد و عقب‌مانده بود که استعمار هم از راه رسید و سوار بر این آشفته بازار شد و ماهی مقصود خود را صید کرد.

نماینده مردم ملایر در مجلس خاطرنشان کرد: با وجود نهضت‌های متعدد و جنبش‌های آزادی‌بخش و حرکت‌های بیداری، متأسفانه جهان اسلام همچنان از دردهای کهنه خود رنج می‌برد و گاهی بر شدت اختلاف‌ها و درگیری‌ها هم افزوده شده است. داعش محصول غفلت، خودخواهی، خودمحوری و جهل مرکب مسلمانانی است که تصور می‌کنند برداشت آنان از اسلام، تنها برداشت درست است. تا زمانی‌که چنین رویکردهایی وجود داشته باشد و هر کس به مجرد خودحق‌بینی دست به عمل و خشونت ببرد، جهان اسلام روی آرامش نخواهد دید و مستکبرانی چون آمریکا و اسرائیل میوه شیرین آن را خواهند چید.

وی با بیان این‌که «از ابتدای تولد نحس داعش تا کنون هیچ‌گاه رژیم صهیونیستی تا این میزان در امنیت، آرامش و آسودگی به سر نبرده است»، ادامه داد: نگوییم تولد داعش با کمک آمریکا و سرسپردگانش صورت گرفت و خیال خود را راحت کنیم بلکه باید قاطعانه، دقیق، روشن، متمرکز، عمیق و همه‌جانبه به این نکته استراتژیک پی ببریم و اعتراف کنیم دشمنان بدون وجود زمینه در میان ما و بدون سرزدن اشتباهات بزرگ از جانب ما قادر به خوشه‌چینی نیستند. این معنا در بُعد بزرگ آن در جهان اسلام وجود دارد و در بُعد کوچک‌ترش برای خود ما در ایران عزیز هم عبرت‌آموز باشد، ما ناچار به مدیریت اختلاف‌ها هستیم و باید به این اصل مهم و اساسی برسیم که هرگز اختلافات خود را به مرز خشونت نکشانیم.

وی افزود: اگر خشونتی از هر سو آغاز شود خشونت متقابل را به همراه خواهد داشت و دیگر رهایی از تسلسل خشونت‌ها به سادگی امکان‌پذیر نخواهد بود؛ بنابراین داشتن قدرت توجیه، اعمال خشونت‌آسای آن نیست و تنها زمانی مسلمانان به تعادل، ثبات و عظمت خود خواهند رسید که به جای اعمال تعصب‌ها، هیجان‌ها و هیاهوها خردجمعی، آینده‌اندیشی و عقلانیت را ستاره راهنمای خویش قرار دهند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۸:۴۶ دیده شده : ۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۱۷
  • تعداد حاضران : ۱۴۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها