freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


تیگو خانواده‌ی محصولات شاسی بلند (SUV) برند خودروسازی چینی، چری (Chery) است که در ابتدای ورود به ایران در کارخانه‌ی مدیران خودرو یا همان MVM به خانواده X تغییر نام داد. اما با حضور محصول دوم این خانواده، نام اصلی محصول یعنی تیگو ۵ حفظ شد و به X55 تغییر نام نداد. حالا خبر از محصول جدید خانواده‌ی چری به زبان آمده است.

تیگو ۷ خودروی شاسی بلند چینی است که به‌زودی توسط شرکت مدیران خودرو به ایران می‌آید. این خودروی شاسی بلند چینی با استاندارد یورو ۵، سه نسخه با موتورهای متفاوت دارد.

طرح مفهومی تیگو ۷ در نمایشگاه اتومبیل ژنو سال ۲۰۱۲ با نام Chery TX معرفی شد. در نمایشگاه خودروی پکن ۲۰۱۶ این خودرو به نمایش گذاشته شد و بالاخره در ماه اکتبر ۲۰۱۶ (مهرماه ۱۳۹۵) به بازار چین عرضه شد.

در این مطلب با مشخصات این سه نسخه‌ی متفاوت از تیگو ۵ آشنا می‌شویم.

مشخصات مشترک

خودروی تیگو ۷ طول ۴۵۰۵ میلی‌متر، عرض ۱۸۳۷ میلی‌متر و ارتفاع ۱۶۷۰ میلی‌متر دارد. فاصله‌ی دو محور خودرو از هم ۲۶۷۰ میلی‌متر است.

این خودروی ۵ نفره که موفق به دریافت استاندارد یورو ۵ شده است، باک بنزین ۵۷ لیتر دارد. این خودرو تک دیفرانسیل به شمار می‌رود و این دیفرانسیل در جلوی خودرو تعبیه شده است.

تایر اصلی این خودرو ۱۷ اینچی با رادیال ۶۵ و عرض ۲۲۵ است، اما می‌تواند از لاستیک‌های ۱۸ اینچ با رادیال ۶۵ و ۱۹ اینچ با رادیال ۵۵ نیز استفاده کند.

تیگو ۷ chery tiggo 7

مشخصات تیگو ۷ با موتور ۱۵۰۰ توربو شارژ دنده دستی

این نسخه از تیگو ۷ دارای موتوری به حجم ۱۵۰۰ سی‌سی است که ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ دارد. این نسخه از تیگو ۷ دارای قدرت خروجی ۱۵۰ اسب بخار، جعبه دنده دستی ۶ سرعته، حداکثر سرعت ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت، میزان مصرف بنزین ترکیبی ۶.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و وزن ۱۳۹۰ کیلوگرم است.

تیگو ۷ chery tiggo 7

مشخصات تیگو ۷ با موتور ۱۵۰۰ توربو شارژ دنده اتوماتیک دو کلاچه

این نسخه از تیگو ۷ دارای موتوری به حجم  ۱۵۰۰ سی‌سی است که ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ دارد. این نسخه از تیگو ۷ قدرت خروجی ۱۴۴ اسب بخار، جعبه دنده اتوماتیک دوکلاچه ۶ سرعته، حداکثر سرعت ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت، میزان مصرف بنزین ترکیبی ۶.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و وزن ۱۴۴۰ کیلوگرم دارد.

تیگو ۷ chery tiggo 7

مشخصات تیگو ۷ با موتور ۲۰۰۰  دنده اتوماتیک

این نسخه از تیگو ۷ دارای موتوری به حجم  ۲۰۰۰ سی‌سی است که ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ دارد. این نسخه از تیگو ۷ از  قدرت خروجی ۱۲۰ اسب بخار، جعبه دنده اتوماتیک ۷ سرعته، حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت، میزان مصرف بنزین ترکیبی ۷.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و وزن ۱۴۳۲ کیلوگرم بهره می‌برد.

قیمت نسخه‌های تیگو ۷

تیگو ۷ با موتور ۱۵۰۰ سی‌سی توربو شارژ دنده دستی در چین با قیمت ۹۷ هزار و ۹۰۰ یوآن (حدود ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان) تا ۱۳۲ هزار و ۹۰۰ یوآن (حدود ۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان) به فروش می‌رسد.

تیگو ۷ با موتور ۱۵۰۰ سی‌سی توربو شارژ دنده اتوماتیک دو کلاچه در چین با قیمت ۱۳۸ هزار و ۹۰۰ یوآن (حدود ۶۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان) تا ۱۵۳ هزار و ۹۰۰ یوآن (حدود ۷۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان) به فروش می‌رسد.

تیگو ۷ با موتور ۲۰۰۰‌ سی‌سی دنده اتوماتیک در چین با قیمت ۱۱۵ هزار و ۹۰۰ یوآن (حدود ۵۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان) تا ۱۲۳ هزار و ۹۰۰ یوآن (حدود ۵۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان) به فروش می‌رسد.

گالری تصاویر

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۶:۴۸ دیده شده : ۴۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۵
  • تعداد حاضران : ۱۷۶
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها