freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

PKK:
هیچ کس نمی تواند ما را از شنگال بیرون کند
سرویس ترکیه- تا زمانی که تهدیدی علیه ایزدی ها وجود داشته باشد در شنگال می مانیم و هیچ کس نمی تواند ما را به زور از شنگال بیرون کند.

به گزارش کردپرس به نقل از فرات نیوز، فرماندهی نیروهای حزب کارگران کردستان (PKK) در شنگال دربارۀ تهدیدات و فشارهای اخیر مبنی بر لزوم خروج نیروهای PKK از منطقۀ شنگال بیانیه ای صادر کرد و تأکید کرد هیچ کس نمی تواند PKK را از شنگال بیرون کند.
در بیانیۀ PKK آمده است: «چنانکه بر همگان آشکار است، ستیزه جویان داعش در تاریخ 3 اوت 2014 اقدام به اشغال شنگال و قتل عام مردم ما در این منطقه کردند. این اشغال تهدیدی علیه سراسر کردستان عراق بود. زمانی که مردم ایزدی بی دفاع رها شده بودند ما بنا به ضرورت و بر مبنای وظیفۀ انسانی خود دخالت کردیم. در جریان مقاومتی که در راه حفظ شنگال و کردستان عراق به عمل آوردیم 230 تن از نیروهای ما جان خود را فدا کردند. این نبرد ما است و تا زمانی که تهدیدی علیه مردم ما وجود داشته باشد، ادامه خواهد یافت.»
در این بیانیه در خصوص تهدید نچیروان بارزانی نخست وزیر حکومت اقلیم کردستان، که گفته بود ممکن است برای اخراج PKK به نیروی نظامی متوسل شوند، آمده است: «هجمۀ بدنام کردن نیروهای ما در شنگال مدتی است آغاز شده است. اخیراً نچیروان بارزانی تهدید کرد در صورتی که نیروهای PKK از شنگال خارج نشوند دست به حملۀ نظامی خواهد زد. ما این اظهارات را که هم راستا با اظهارات مقامات حکومت ترکیه است، تحریک کننده و به منظور ایجاد تنش ارزیابی می کنیم. تاریخ ما نشان داده است که هیچ کس نمی تواند ما را با توسل به زور از شنگال بیرون کند. حمله به نیروهای ما با چنین اظهاراتی و در عین حال ساکت ماندن در قبال حضور نظامی ارتش ترکیه در جای جای کردستان عراق به اتحاد کردها صدمه می زند. نه تاریخ و نه نیروهای ما این را فراموش نخواهند کرد.»

کد مطلب: 120684  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۶  |  ساعت: ۲۱ : ۳۵

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۸:۳۹ دیده شده : ۶۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۳۴
  • تعداد حاضران : ۲۲۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها