freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، احمد تویسرکانی در همایش گرامی‌داشت روز دفاتر اسناد رسمی با بیان اینکه ساز و کار ثبت اسناد و املاک در کشور ما به عنوان امری حاکمیتی نقش انکارناپذیری در پیشگیری‌ نزاع، دعاوی و تشکیل پرونده دارد، گفت: طبعا فلسفه وضع حکومت و وضع قوانین ایجاد انتظام در جامعه و اجرای عدالت است و طبیعتا ثبت به عنوان امری حاکمیتی قلمداد شده و همچنین با نگاه دینی به آموزه‌های اسلامی پذیرش مسئولیت‌ها و انجام امور حاکمیتی خدمت به مردم است.

وی افزود: در انقلاب اسلامی شاهد این بودیم که حضرت امام(ره) مطرح کردند "به من بگویید خدمتگزار، بهتر است". خدمتگزاران وظیفه‌شان ارائه خدمت بهتر است و همچنین باید به رضایت‌مندی مردم توجه داشته باشند. همچنین ما شاهد نزاع بین سکولاریسم و نگاه دین‌مدارانه بودیم و همواره این مساله مطرح بود که آیا دین قدرت اداره جامعه را در شرایط کنونی دارد یا خیر و عده‌ای معتقد بودند که احکام دینی برای گذشته است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اضافه کرد: از اقدامات بزرگ حضرت امام (ره) این بود که ثابت کرد احکام دینی قدرت اداره جامعه را با وضعیت کنونی دارند و در همان موقع مطرح شد که احکام اولیه در برابر اقتضائات جامعه به نوع دیگری است و حاکمان باید با توجه به نیازهای روز ارائه خدمت کنند و شاهد وضع قوانین بودیم که در نگاه اولی مغایر با احکام اولیه بود و مطابق با ضرورت و اولویت حقوق عمومی بود. امروز قوانین فراوانی در حوزه‌های مختلف شاهدیم که بیشتر در حوزه‌های اجرایی مدنظر است. شاید در نگاه اول ملاحظه کنیم که دین همه را حاکم بر اموال خود کرده لیکن در جایی که منافع عمومی اقتضاء کند این مالکیت با منافع عمومی سازگار نخواهد بود.

وی عنوان کرد: ما به عنوان خادمین مردم و اجزاء حکومت اسلامی باید توجه کنیم که نیاز جامعه و مردم امروز چیست و چگونه خدمت بهتر است. امروز یکی از ضرورت‌های مهم توسعه ثبت رسمی است.

ادامه دارد...

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۸:۴۸ دیده شده : ۱۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۱۶
  • تعداد حاضران : ۱۳۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها