freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


لیست خودروهای پرفروش متعارف معمولا زیاد تغییر نمی‌کند، این خودروها معمولاً شامل: فورد سری F، تویوتا کمری، هوندا آکورد و خودروهای هم رده است، که طی سالیان سال این لیست در اختیار آن‌ها است.

با جستجوی عمیق‌تر در لیست خودروهای فروخته شده در سال ۲۰۱۶، موارد کمیابی به چشم می‌خورد. به عنوان مثال، ما تعداد زیادی از خودروها را یافتیم، که به طور رسمی تولید آن‌ها در سال ۲۰۱۵ به پایان رسیده است و برخی مدل‌ها حتی قبل از این تاریخ، تولیدشان متوقف شده است که هنوز هم به نحوی موفق به پیداکردن خریدارانی در سال ۲۰۱۶ تا انتهای ماه نوامبر بودند. گزارش فروش خودرو یک فرایند پیچیده است، بنابراین توضیحات و دلایل زیادی می‌تواند وجود داشته باشد، که به عنوان مثال چگونه لکسوس هنوز مدل LFA را در سال ۲۰۱۶ به فروش می‌رساند، یا اینکه کمپانی سایون در حال فروش IQ است. در این رابطه باید گفت، فقط به خاطر این‌که یک خودرو در لیست فروش گزارش شده است، به این معنی نیست که این خودرو به یک مشتری معمولی فروخته شده است. انواع شیوه‌های فروش از قبیل فروش ناشناس و فروش به ناوگان‌ها نیز در میان گزارش‌های ماهانه شمارش می‌شوند. صرف‌نظر از توضیحات داده شده، اعداد و ارقام در این لیست گویا است، پس در ادامه با ما همراه باشید تا با ۲۱ خودرویی آشنا می‌شوید که تولید آنها متوقف شده ولی در سال ۲۰۱۶ به فروش رفته‌اند.

۱- پورشه ۹۱۸ اسپایدر؛ یک دستگاه

پورشه

هایپرکار هیبریدی پورشه، دارای شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر معادل با ۲.۲ ثانیه، حداکثر سرعت در حدود ۳۲۰ کیلومتر در ساعت و استایلی زیبا است. همچنین این خودرو رکورد سریعترین دور پیست رعد وبرق متعلق به Caranddrive را در اختیار دارد. این پورشه به تعداد محدود و خاص ۹۱۸ دستگاه تولید شده است. تعداد ۳۰۰ دستگاه از این خودروها در ایالات متحده فروخته شده است و آخرین دستگاه از این خودرو طبق اطلاع‌رسانی پورشه در ژوئن ۲۰۱۵ تولید شده است.

۲- مرسدس بنز SLS AMG؛ یک دستگاه

مرسدس بنز

قبل از اینکه خودروی AMG GT به تولید برسد، مرسدس بنز SLS، به مدت سالیان دراز به‌عنوان پرچمدار مرسدس شناخته می‌شد. این خودرو با کاپوت کشیده، بخش کوتاه انتهای خودرو و درهای معروف به گالوینگ که میراث اجداد این خودرو، یعنی SL شناخته می‌شود. SLS به عنوان یک سوپراسپرت با‌ابهت، معنی‌دار و به یادماندنی، نشان می‌دهد که یک مرسدس باید چگونه باشد. نسخه‌ی ویژه‌ی SLS برای سال ۲۰۱۵، آخرین مدل از این گونه است، که در یک بازه زمانی مشخص، جایگاه خود را به خودروی ارزان‌تر، سریع‌تر و قابل توجه‌تر AMG GT سپرده است.

۳- لندروور LR2؛ ۳ دستگاه

لندروور

LR2، آخرین باقیمانده‌ی لندروور از دوران شراکت با فورد است، که در خارج از کشور انگلستان با نام فریلندر شناخته می‌شود؛ قطعات مشترک بسیار زیادی با خودروهای دیگر این کمپانی بزرگ دارد، از جمله پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ولوو با آرایش خطی و پلتفرم C1 که همچنین در فورد فوکوس و ولوو S۴۰ نیز از آن استفاده شده است. با این وجود، این خودرو استایل جذابی دارد که شایسته‌ی یک لندروور کوچک است و باعث موفقیت متوسط آن در ایالات متحده شده است؛ تولید این نسخه نیز در سال ۲۰۱۴ متوقف شد.

۴- مزدا ۲؛ ۳ دستگاه

مزدا

این هاچبک ارزان و خوش‌چهره، یک خودروی سبک بود که برای رقابت با خودروهای کامپکت دیگری از جمله هوندا فیت و فورد فیستا، روانه بازار شد. در سال ۲۰۱۴ با خروج این مدل از خط تولید، مزدا خودرویی برای رقابت در این سگمنت نداشت، با این حال نسل جدید مزدا ۲ در نقاط دیگر جهان به فروش می‌رسد. پوشش نقره‌ای رنگ در این خودرو برای خریداران در ایالات متحده، نشان دهنده‌ی یک همکاری بین تویوتا و مزدا است، به این معنی که سدان تویوتا یاریس iA از لحاظ فنی مشابه با مزدا ۲ جدید است و در کارخانه‌ی مزدا واقع در مکزیک ساخته می‌شود، که مشتریان می‌توانند آن را به عنوان جایگزینی برای مزدا ۲ انتخاب کنند. کراس‌اوور جذاب CX-۳ نیز با ارتفاع بیشتر و پنل‌های بزرگ بدنه از پلتفرم جدید مزدا ۲ استفاده می‌کند؛ این خودرو برای جلب توجه خریدارانی که به دنبال ظاهر درشت یک SUV، همراه با دینامیک رانندگی یک خودروی سدان هستند درنظر گرفته شده است.

۵- جگوار XK؛ ۳ دستگاه

جگوار

جگوار XK کوپه و کانورتیبل؛ یک ماشین زیبا در طول عمر خود بود که از سال ۲۰۱۰ به بعد با ورود مدل‌های جدید XF سدان و کوپه‌ی اسپرت F-Type، جذابیت خود را از دست داده بود. از سال ۲۰۱۵ به بعد، با فروش ۵۰ دستگاه نسخه‌ی ویژه XKs، که نسخه‌ی محدود نام داشتند و همه‌ی آن‌ها بر پایه‌ی نسخه‌ی XKR با پیشرانه‌ی ۵۱۰ اسب بخاری و مجهز به سوپرشارژر بود، تولید XK به صورت رسمی متوقف شد.

۶- آکورا TSX؛ ۴ دستگاه

آکورا

زمانی‌که آکورا در سال ۲۰۱۵ مدل جدید TLX را معرفی کرد، این خودرو در یک اقدام سریع، جایگزین دو  مدل TSX و TL سدان شد. با اینکه تولید این مدل بعد از سال ۲۰۱۴ متوقف شد، تعدادی از TSXها، کماکان امسال نیز فروخته می‌شوند. نسل اول این خودرو به عنوان برنده‌ی چندین دوره و قرارگیری در بین ۱۰ خودروی برتر، بعد از طراحی دوباره که منجربه ارائه‌ی مدل واگن این خودرو در سال ۲۰۱۰ شد، پیشینه‌ی خوبی ازخود در ذهن ما برجای گذاشته است. متاسفانه، TSX واگن درحال حاضر عرضه نمی‌شود و کراس‌اوور های جذاب آکورا به نام MDX و RDX جایگزین مدل واگن شده‌اند.

۷- سایون IQ؛ ۶ دستگاه

سایون

هرچند فروش سایون در سال ۲۰۱۶ متوقف شد، تلاش این شرکت برای فروش باقیمانده‌ی این خودروی کوچک شهری به زودی به پایان می‌رسد. تویوتا، IQ کوچک را در سال ۲۰۱۱ برای ایالات متحده به ارمغان آورد و به امید اینکه این خودروی کوچک ۱+۳ نفره، توجه خریداران جوان با بودجه‌ی متوسط را جذب کند، با نشان سایون عرضه کرد. این اتفاق هرگز رخ نداد، و IQ روز به روز جایگاه خود را از دست داد، حتی در تعدادی کمتر از اسمارت FORTWO به فروش رسید. ۲۰۱۵ آخرین سال حضور IQ بود و حال عرضه آن متوقف شده است. ما دوباره خواهان حضور چنین خودروهای هاچبک کوچکی از جانب تویوتا در ایالات متحده نیستیم.

۸- لکسوس LFA؛ ۶ دستگاه

لکسوس

LFA به عنوان اولین و شاید آخرین سوپراسپرت لکسوس، یک خودروی شگفت‌انگیز است که شبیه هیچ یک از خودروهای دیگری نیست که توسط تویوتا ساخته شده است. از لحاظ فنی، LFA فقط با مدل های سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ فروخته شد، و قیمتی نزدیک به ۴۰۰ هزار دلار داشت. لکسوس در مجموع ۵۰۰ دستگاه از این خودرو تولید کرد و ماهانه فقط ۲۰ خودرو در کارخانه‌ی مستقر در ژاپن ساخته می‌شد. برای دلسرد کردن خریداران بالقوه‌ی LFA، از فروش دوباره‌ی خودرو برای کسب سود بیشتر، لکسوس برنامه‌ای اجباری در ایالات متحده برپاکرده است، که خریداران قبل از اینکه قادر به خرید خودرو باشند، ابتدا باید خودرو را به مدت ۲ سال اجاره کنند. برنامه‌ی تولید آهسته، همراه با اجاره‌نامه‌ی اجباری برای خریداران، توضیح می‌دهد که چرا خودروی LFA، در چند سال گذشته هنوز در گزارش فروش شرکت تویوتا ظاهر می‌شود.

۹- تویوتا FJ کروزر؛ ۹ دستگاه

تویوتا

ادای احترام به مدل به یادماندنی تویوتا لندکروزر از زمان بسیاردور واجب است؛ مدل FJ کروزر نیز یکی از شاخص‌ترین خودروهای تویوتا است، که در حافظه‌ی ما نقش بسته است. این خودرو با قابلیت آفرود معقول، استایل و طراحی قدیمی، که برپایه‌ی رانر کروزر است، یک موفقیت در این سگمنت محسوب می‌شود و به‌سرعت جایگاه خود را در میان علاقه‌مندان آفرود بازکرده است. این خودرو از سال ۲۰۰۷ تا سال ۲۰۱۴ تولید شده است و هنوز از خودروهای رده‌بالای این شرکت محسوب می‌شود. اما مشخص نیست که ۹ دستگاهی که امسال به فروش رفته است، نسخه‌ی ویژه‌ی این خودرو با امکانات ویژه‌ی آفرود است که در سال ۲۰۱۴ تولید شده است یا نه!

۱۰- سایون xD؛ ۹ دستگاه

سایون

سایون xB مکعبی شکل، می‌توانست به عنوان یک موفقیت در ایالات متحده مطرح شود، اماهر دو مدل xA و  xD که عرضه شدند، هرگز در این راه موفقیتی کسب نکردند. بدون درنظرگرفتن طراحی مکعبی شکل و خاص xB، درواقع بقیه‌ی سایون‌ها یک تویوتا با برند سایون هستند؛ بازار تویوتا در ژاپن نیز با خودروی xD ارتباط مستقیم دارد. خرید و فروش نسبتاً کم xD، باعث توقف تولید این خودرو بعد از سال ۲۰۱۴ شد، همچنین تویوتا قبلاً اعلام کرده بود که برند سایون بعد از سال ۲۰۱۶ به‌طور کامل تعطیل خواهد شد. با این حال تعدادی از خودروهای باقی‌مانده، در تقویم فروش امسال دیده شده است، از جمله ۹ دستگاه خودرویی که در لیست فروش تویوتا در ماه نوامبر ثبت شده است.

۱۱- مینی کوپه و رودستر؛ ۱۲ دستگاه

مینی

کمپانی مینی با الهام از شرکت مادر خود، یعنی بی‌ام‌و، تجربه‌ی ساخت مدل‌های مختص به خود را دارد که شامل کوپر استاندارد با سقف سخت، کوپر کانورتیبل، کلابمن و کانتریمن با نسخه‌ی اسپرت ۲ نفره است ،که کوپه و رودستر نام دارد. نسخه‌ی کوپه و رودستر سبک‌تر و کوتاه‌تر از نسخه‌های با سقف سخت و کانورتیبل است؛ هردو مدل از شیشه‌ی بازدارنده‌ی باد و سقف جمع‌شونده بهره‌مند هستند. با نگاهی به ظاهر نسخه‌ی کوپه، متوجه شباهت آن با کلاه بیس‌بال می‌شوید. بااین‌حال عملکرد فنی این نسخه بهتر از مینی‌های استاندارد نیست و مینی کوپه و رودستر از این لحاظ شاید کمی خوشایندتر از نسخه‌ی استاندارد باشند. تولید این خودرو در سال ۲۰۱۵ به پایان رسید و کمپانی مینی درحال‌حاضر فقط ۵ مدل اصلی که پنجمین مدل خودرویی برقی خواهد بود به فروش می‌رساند؛ احتمالاً کوپه و رودستر های جدید نیز نوعی از مدل برقی مینی باشند.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۶:۵۲ دیده شده : ۴۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۳۹۶
  • تعداد حاضران : ۱۵۵
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها