freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


در پی تصویب قطعنامه شورای امنیت علیه شهرک‌سازی‌های اسرائیل؛

به نوشته پایگاه اینترنتی عرب 48، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از قطعنامه محکومیت شهرک‌سازی نگران اقدامات بعدی اوباما است.

نگرانی نتانیاهو از اقدامات بعدی اوباما پیش از ترک کاخ‌سفید
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پی تصویب قطعنامه شورای امنیت علیه شهرک سازی در مناطق فلسطینی نگران است اوباما پیش از ترک کاخ سفید اقدامات دیگری نیز انجام دهد که پیامدهای بین المللی آن گریبانگیر این رژیم شود.

پایگاه اینترنتی عرب 48 نوشت: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل دیروز یکشنبه دان شاپیرو، سفیر آمریکا را احضار کرد تا وی را به علت عدم وتوی قطعنامه شورای امنیت علیه این رژیم توسط آمریکا مورد شماتت و توبیخ قرار دهد.

سفیر آمریکا پس از جلسه کابینه اسرائیل احضار شد و پس از آن دیگر سفرای اعضای شورای امنیت که به این قطعنامه رأی مثبت داده بودند نیز احضار شدند.

این اقدام نتانیاهو بیانگر میزان شکاف به وجود آمده بین او و دولت فعلی آمریکاست به ویژه آنکه نتانیاهو شخصاً سفیر آمریکا را مورد شماتت قرار داده است اما دیگر سفرا توسط مسئولان وزارت امور خارجه اسرائیل احضار شده اند.

منابع سیاسی و دیپلماتیک گفتند: دان شاپیرو برای گفتگوی عادی و نه برای شماتت احضار شده بود و موضوع گفتگو و عدم استفاده آمریکا از حق وتوی خود علیه این قطعنامه درشورای امنیت بود.

نتانیاهو درباره عواقب این اقدام دولت اوباما و احتمال تدابیر دیگر دولت آمریکا پیش از تغییر رئیس‌جمهور این کشور و در پی داشتن اقدامات بین المللی علیه شهرک سازی ها، ابراز نگرانی کرده است. نتانیاهو از وزرای خود خواسته است  درباره موضوع شهرک سازی ها یا فراخوانی برای افزایش ساخت و ساز در اراضی اشغالی فلسطینی سخنی نگویند.

نتانیاهو همچنین از وزارت امور خارجه اسرائیل خواسته است طرحی را برای اقدام علیه سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای بین المللی آماده کنند تا طی یک ماه آینده در کابینه این رژیم بررسی شود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱:۳۹:۱۱ دیده شده : ۱۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۳۹۶
  • تعداد حاضران : ۱۵۵
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها