freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت آمریکا از اقدامات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از تصویب قطعنامه‌ای بر ضد این رژیم در شورای امنیت متعجب نشد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ بن رودز، معاون مشاور امنیت ملی باراک اوباما، در مصاحبه با کانال دو تلویزیون رژیم صهیونیستی، گفت: رفتار نتانیاهو در قبال رای ممتنع آمریکا به قطعنامه شهرک‌سازی در سازمان ملل و احضار سفیرمان در اسرائیل ما را شگفت زده نکرد. 

وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه واکنشش به اظهارات نتانیاهو که اقدام آمریکا در شورای امنیت را اقدامی شرم آور توصیف کرد، چیست گفت: زمانی که رئیس جمهور اوباما و جان کری وزیر خارجه صد‌ها بار در سخنرانی‌های خود اعلام کرده‌اند که اقدامات اسرائیل در زمینه شهرک‌سازی رسیدن به راه حل دو کشور را غیرقابل دسترس می‌کند، این اقدام نمی‌تواند شرم آور باشد. اگر این اقدامات ادامه پیدا کند، ما شاهد گام‌های بیشتر بین‌المللی ضد اقدامات اسرائیل در رابطه با شهرک سازی خواهیم بود. 

معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دفاع از اقدام آمریکا در شورای امنیت افزود: این موضوع لازم به یادآوری است که ما از قطعنامه‌ای که از درگیری و منازعه حمایت کند، حمایت نمی‌کنیم. برعکس این قطعنامه درباره شهرک‌سازی است. این قطعنامه با اقدامات «تحریک‌آمیز و خشونت‌های» طرف فلسطینی هم مقابله می‌کند. این قطعنامه با موانع پیش روی صلح مقابله می‌کند. 

رودز در خصوص رای ممتنع آمریکا در شورای امنیت اضافه کرد: زمانی که این قطعنامه به رای گذاشته شد ما تصمیم گرفتیم به آن رای ندهیم تا نگرانی‌های خود را نسبت به وضعیت میدانی موجود نشان دهیم. 

وی افزود: به نظرم چهره واقعی این رئیس جمهور (اوباما) این است که وی از اسرائیل حمایت می‌کند. شما می‌توانید این موضوع را در سوابق وی مشاهده کنید تنها همین چند هفته پیش وی تفاهم نامه همکاری ده ساله بین دو کشور و مبلغ سی و هشت میلیارد دلار برای حمایت امنیتی از اسرائیل را امضاء کرد. این بزرگ‌ترین بسته حمایت امنیتی برای کشوری دیگر در تاریخ آمریکا محسوب می‌شود. این حقیقت همچنین وجود دارد که رئیس جمهور اوباما بار‌ها و به صراحت درباره حمایتش از راه حل دو کشور صحبت کرده است. او همچنین نگرانی خود را درباره شهرک‌سازی در تمامی مدت دولت خود صحبت کرده است. 

معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ادامه گفت: این موضع گیری جدیدی نیست. آنچه که در طول زمان تغییر یافته است این بوده است که دیپلماسی موثر نبوده است و نتوانسته است که طرفین را گرد هم آورد و فعالیت‌های شهرک سازی بد‌تر و بد‌تر شده است. این نتیجه دلخواه نبوده است. ما در برابر این فعالیت‌های شهرک‌سازی از خود شکیبایی نشان داده‌ایم و بامشاهده وضعیت موجود ما تصمیم گرفتیم که به این قطعنامه رای ممتنع بدهیم. 

رودز در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا احضار سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی، واشنگتن را شگفت زده نکرد، گفت: این موضوع ما را شگفت زده نکرد. من باید پس از هشت سال حضور در کنار این رئیس جمهور (اوباما) باید بگویم که با توجه و نگاهی به سوابقش قطعنامه‌های دیگری در شورای امنیت سازمان ملل وجود داشته است که مرتبط با منازعه اسرائیلی-فلسطینی بوده‌اند اما این رئیس جمهور (اوباما) همکاری نظامی و امنیتی غیرمنتظره‌ای داشته است. 

وی درباره حمایت این کشور از رزیم صهیونیستی گفت: اوباما از سیستم دفاع موشکی گنبد آهنین حمایت کرده است. او پیش از آنکه از قدرت کنار برود یادداشت تفاهم حمایت سی و هشت میلیارد دلاری از اسرائیل را امضاء و تکمیل کرده است. او خواسته است که به عنوان بخشی از میراث خود تعهدش را به امنیت اسرائیل ادا کند. ما در رابطه با موضوع شهرک‌سازی سالهاست که با هم اختلاف داریم واین موضوع جدیدی نیست. 

رودز درباره دولت آتی آمریکا هم گفت: دولت جدید آمریکا مواضع خود را می‌تواند داشته باشد. در رابطه با این قطعنامه آن‌ها تصمیم دارند که قطعنامه دیگری را در شورای امنیت مطرح کنند تا این قطعنامه را بی‌اثر کنند که این موضو ع غیرمحتمل به نظر می‌رسد. به نظرم که اگر گام‌های بیشتری برای گرفتن زمین‌های بیشتری در کرانه باختری برداشته شوند این موضوع در راستای منافع آمریکا نخواهد بود. این موضوع بر خلاف راه حل دو کشور خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۹:۲۱:۵۲ دیده شده : ۱۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۳۹۶
  • تعداد حاضران : ۱۵۵
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها