freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


جاده قدیم جوانرود به پاوه مسیر گردشگری می‌شود
سرویس کرمانشاه - فرماندار جوانرود گفت: ۳۱ میلیارد و ۷۸۰ میلون ریال به پروژه مسیر گردشگری و توریستی جاده قدیم جوانرود به پاوه اختصاص یافت.
به گزارش خبرنگار کردپرس در جوانرود ، آرش لهونی فرماندار شهرستان جوانرود در آیین آغاز عملیات خاکبرداری و طرح نهال کاری این مسیر با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری اذعان کرد: عملیات خاکی این پروژه حدود 160 هزار متر مکعب با برآورد حدود دو میلیارد تومان از سال پیش آعاز گردیده و اکنون عملیات نهال کاری شروع و در آینده ای نزدیک روشنایی و سنگفرش آن نیز آغاز میگردد.
فرماندار جوانرود گفت: این اعتبار در سه ردیف سنگ فرش به عرض 4 متر به عنوان جاده سلامت برای پیاده روی گردشگران و شهروندان ، نهال کاری دو طرفه جاده و ایجاد فضای ریفیوژ سبز ، روشنایی کامل طول مسیر ، ایجاد پیست دوچرخه سواری به عرض 2 کیلومتر و همچنین تعبیه نیمکت، بخش های اجرای این پروژه هزینه خواهند شد.
دکتر آرش لهونی اظهار داشت:احداث و بازگشایی مسیر جاده قدیم جوانرود به عایشه دول یکی دیگر از پروژه های شاخص وماندگار شهرستان جوانرود است که تاثیر بسزایی در توسعه گردشگری این شهرستان دارد ، علاوه براینکه 5/2 کیلومترطول مسیر جوانرود به عایشه دول را کاهش می دهد ، کاهش سوانح جاده ای ، افزایش ایمنی سفر وتوسعه گردشگری و همچنین رونق اقتصادی از دیگر مزایای اجرای این پروژه است.
آرش لهونی با تشریح اهمیت بازگشایی و مرمت این مسیر برای مردم اظهار کرد: بازگشایی و مرمت مسیر یاد شده علاوه بر قدیمی بودن و اهمیت صنعت گردشگری آن تاثیر چشم گیری در کاهش بار ترافیکی دارد.
وی در پایان بر سرعت اجرای پروژه با رعایت کیفیت و برنامه زمان بندی و نکات ایمنی تاکید کرد.
- " جاده قدیم جوانرود به روستای عایشه دول راه مواصلاتی مردم شهرهای جوانرود و پاوه بوده است."
بازگشایی و بهسازی جاده متروک و قدیمی جوانرود به روستای عایشه دول که محلی برای انباشت نخاله های ساختمانی شده بود، با پیشنهاد و پیگیری فرماندار شهرستان جوانرود اجرای این طرح گردشگری در سالگرد سفر باخیر و برکت مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه در تاریخ 20 مهرماه 1394 عملیات اجرایی این مسیر در دستور کار قرار گرفت و عملیات نهال کاری و خاکبرداری این پروژه توریستی روز دوشنبه 7 دی‌ماه 1395 با حضور فرماندار ، جمعی از مسئولین شهرستان ، فعالین محیط زیست و اصحاب رسانه انجام گردید.
- 4 هزار اصله نهال چنارموج در مسیر گردشگری جوانرود-عایشه دول کاشته میشود
بهزاد رستمی رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان جوانرود گفت: به زودی با مصاعد شدن وضعیت جوی با هماهنگی کارشناسان امر 4 هزار اصله نهال از نوع چنارموج که از لحاظ زیبایی می‌تواتد زیبایی خاصی به این مسیر ببخشد، در این مسیر غرص خواهد شد.
وی درپایان با اشاره به نقش فعالین محیط زیست از انجمن محیط زیستی سبز ماپریس جوانرود تشکر کرد و نقش این فعالین را در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست ارج نهاد.

تهیه و تنظیم از: امید احمدیان

کد مطلب: 120694  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۷  |  ساعت: ۹ : ۱۲

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۹:۳۰:۲۷ دیده شده : ۳۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۵
  • تعداد حاضران : ۱۷۶
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها