freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص رونمایی از منشور حقوق شهروندی که توسط رییس جمهور انجام شد، اظهار کرد: منشور حقوق شهروندی در 120 ماده تدوین شده و تقریباً 60 اصل قانون اساسی در این منشور آورده شده است. این منشور در واقع بخش‌هایی از قانون اساسی است که در این چند سال توجه زیادی به اجرای مفاد آن نشده است. ریاست جمهوری شرح و تفسیر بیشتری به این اصول داده و به شکل منشور آن را در آورده است که راحت‌تر مردم با حقوق خود آشنا شوند.

وی افزود: اگر قانون اساسی به شکل کامل اجرا می‌شد احتیاجی به منشور حقوق شهروندی نبود. مشکلی که هم‌اکنون وجود دارد این است که برای اجرای قانون اساسی افراد گرایش‌ها و مصالح خود را در نظر می‌گیرند که در نتیجه بسیاری از اصل‌های قانون اساسی مهجور می‌ماند. فکر کنم با رونمایی از منشور حقوق شهروندی جدیت در اجرای قانون اساسی بیشتر می‌شود. البته باید راهکارهای صحیح اجرای منشور حقوق شهروندی را پیش‌بینی کنیم.

سلیمی گفت: مجلس هم اعلام آمادگی کرده برای مواردی که احتیاج به قانون‌گذاری جدید دارد برای اجرای مفاد این منشور همکاری لازم را داشته باشد. در دین و نظام ما کاملاً بر حقوق مردم تأکید شده است، اما مشکلی که داریم این است که قانون اساسی به‌خوبی اجرا نمی‌شود. انتظار می‌رفت در سال قبل این منشور رونمایی می‌شد چون یکی از وعده‌های رییس جمهور بود. رونمایی از منشور کمی طول کشید که البته بحث چگونگی اجرای آن مهم‌تر است.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مجموع رونمایی از منشور کار مثبتی است، تصریح کرد: در بحث حقوق شهروندی مردم هم باید فرهنگ اجرای آن را داشته باشند و سه قوه هم باید برای اجرای آن کمک کنند چراکه تنها یک قوه نمی‌تواند این منشور را اجرا کند. 

سلیمی افزود: مفاد منشور حقوق شهروندی حقوقی است که مربوط به همه مردم است. بسیاری از مشکلاتی که در جامعه است به این دلیل است که از حقوق یکدیگر آگاهی نداریم. دانش آموزان و دانشجویان باید در دبیرستان‌ها و دانشگاه با حقوق خود آشنا شوند و صدا وسیما هم باید برای این منشور برنامه‌های متنوعی در جهت آگاه‌سازی مردم پخش کند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه اگر حقوق شهروندی را به‌طور کامل اجرا کنیم سبب پیشرفت و توسعه کشور خواهیم شد، خاطرنشان کرد: برای اجرای منشور حقوق شهروندی خودِ مردم اصل کار هستند و تا مردم حقوق خود را رعایت نکنند هیچ دولتی نمی‌تواند این کار را انجام دهد. حقوق شهروندی هم متعلق به یک دولت یا جناح خاصی نیست و همه باید متعهد به حقوق شهروندی خارج از گرایش‌های حزبی و جناحی باشند. 

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵:۲۸ دیده شده : ۲۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۲۴
  • تعداد حاضران : ۲۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها