freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۴۹۴۸۱

۸۶  بازدید

همه می دانیم کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی و به دور از تصور همۀ ما است این رکوردها شامل دستاوردها و استعدادهای انسان و در برخی مواقع پدیده های طبیعی می باشند.

برترین ها: همه می دانیم کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی و به دور از تصور همۀ ما است این رکوردها شامل دستاوردها و استعدادهای انسان و در برخی مواقع پدیده های طبیعی می باشند.

بعضی از رکورد ها نیز در رشته های مختلفی هستند که شاید برخی از آن ها را واقعا نشنیده باشید. رکوردهای عجیب در کتاب گینس تعداد کمی ندارند و بسیار متنوع اند، با ما همراه باشید تا در این بخش جدید در مجله اینترنتی برترین ها، جدید ترین و متفاوت ترین رکورد های ثبت شده در گینس را مشاهده کنید و از آن ها باخبر شوید.

مثل همیشه ما را با نظراتتان یاری کنید.

****

سریع ترین پنجره پاک کن

«بری باروز» از انگلستان سه پنجره استاندارد با ابعاد 114.3×114.3 سانتیمتر را با ماله ای به طول 30 سانتیمتر و 9 لیتر آب در 9.14 ثانیه در رقابت پنجره پاک کنی ملی در بلکپول در اکتبر سال 2009 پاک کرد.

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33) 

 
سریعترین زمان طی کردن پله قدرت

سریع ترین زمان حمل سه وزنه 225 کیلوگرمی به طور جداگانه و بالا بردن آن ها از 5 پله 31.6 ثانیه بوده و توسط «Zydrunas Savickas» در لیتوانی در سال 2014 به دست آمده است. زیدروناس در مقابل «Thor Bjornsson» به رقابت پرداخت و ثور زمان 29.2 ثانیه را به دست آورد اما به دلیل شروع نادرست، رد صلاحیت شد. زیدروناس قوی ترین مرد سال 2014 است.

 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33)

 
بیشترین توپ فوتبال در تردستی

بیشترین توپ فوتبالی که به طور همزمان در یک نمایش تردستی به کار رفته 5 توپ است و این رکورد توسط «ویکتور رابیلار» از آرژانتین در استکهلم سوئد در نوامبر 2006 به دست آمده است. این رکورد توسط «مارکو ورمیر» از هلند در سال 2014 و «ایسیدرو سیلوریا» از اسپانیا در سال 2015 هم به دست آمد.

 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33)

 
سنگین ترین مرد بدنساز رقابتی

سنگین ترین مرد بدنساز رقابتی «Daniele Seccarecci» از ایتالیاست که 135 کیلوگرم وزن دارد. وزن او در رم در مارس 2018 ثبت شد. وزن مسابقه باید هنگامی که شخص در مسابقات بین المللی شرکت می کند کشیده شود و بدن او در بهترین شکل خودش قرار دارد. وزن معمول دانیل 150 کیلوگرم است.

 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33)

 
بیشترین چرخش پا

بیشترین چرخش پا به سمت بیرون 157 درجه است و توسط «ماکسول دی» از انگلستان در سال 2015 به دست آمده است. ماکسول در سال 2015 وقتی تصویری از رکورددار قبلی را دید با اعضای تیم رکودهای جهانی گینس صحبت کرد تا به آن ها بگوید می تواند این رکورد را بشکند. درواقع ماکسول می تواند هر دو پای خود را بچرخاند ولی این رکورد مربوط به پای راست اوست، پای چپ او 143 درجه می چرخد.

 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33)

 
طولانی ترین مار

طولانی ترین ماری که تا به حال گرفته شده مدوسا نام دارد، یک مار پایتون مشبک و متعلق به شرکت محصولات فول مون در ایالات میسوری امریکاست. این مار هنگام اندازه گیری در اکتبر سال 2011 طولی برابر با 7.67 متر داشت. این مار همچنین عنوان طولانی ترین مار زنده را دارد.
پایتون مشبک دلیل الگوی شبکه ای پوستش این نام را گرفته و به طور متوسط طولانی ترین مارهای جهان هستند اما مارهای بالغ معمولا بین 3 تا 6 متر رشد می کند. اما اندازه مدوسا طبیعی نیست. برای اندازه گیری این مار 10 ساله نیاز بود 15 مرد او را نگه دارد و غذای او شامل ترکیبی از خرگوش، خوک و گوزن می شود. در هر وعده او 18 کیلوگرم گوشت گوزن می خورد. وزن مدوسا 158.8 کیلوگرم است. جمعیت اصلی این مار در جنوب آسیا، اندونزی و فیلیپین قرار دارد و به عنوان شناگران فوق العاده شناخته می شوند. مدوسا اکنون در کانزاس سیتی نگهداری می شود. رکورد قبلی متعلق به یک پایتون مشبک دیگر به نام فلافی بود. او در سپتامبر 2009 اندازه گیری شد و بیش از 7.3 متر طول داشت.

 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33)
رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33) 
رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33) 

 
سریعترین مسابقه کول کردن به مساقت یک مایل (1.6) کیلومتر

سریعترین زمان کول کردن یک مایل 11 دقیقه و 11.81 ثانیه و متعلق به «اوون لارسن» (حمل کننده) و «جردن باترایت» از انگلستان است که در جولای 2015 به دست آمده است. این تلاش بخشی از یک رویداد خیریه بود و بیش از هزار پوند برای صندوق خیریه ارتش جمع شد.

 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33)


 

 بزرگترین کلکسیون گوی های برفی در جهان

«وندی سوئن» در کریسمس سال 2000 یک گوی برفی از طرف همسرش دریافت کرد. از آن زمان او به جمع کردن بزرترین کلکسیون گوی های برفی در جهان پرداخته است. این زن کانادایی چینی اکنون 4059 گوی در خانه اش در شانگهای جمع کرده است. کلکسیون او اولین بار در سال 2005 که 904 گوی داشت توسط گینس به رسمیت شناخته شد. رکورد او در سال 2008 به 1888 گوی رسید. گوی مورد علاقه وندی همیشه همانی خواهد بود که شوهرش در سال 2000 به او هدیه داده است. در خارج از این گوی یک گربه و داخل آن یک ماوس کوچک از طلای 24 عیار قرار دارد. او این گوی را دوست دارد چون عاشق گربه است و همسرش متولد سال موش است. گوی های وندی نشان دهنده عشق، آرزو و شادی هستند و او همیشه تلاش می کند گوی جدیدی به مجموعه اش اضافه کند و هیچ چیزی با شادی او در لحظه اضافه کردن یک گوی جدید قابل مقایسه نیست. از مجموعه او 439 گوی مضمون کریسمس دارند.

 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33)
رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33) 
رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33) 
رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33) 

 
دهانی که از همه بیشتر باز می شود

«برند اشمیت» از آلمان یک رکورد باورنکردنی از خود در کتاب های گینس ثبت کرده است، دهان او از همه بیشتر باز می شود. دهان او 8.8 سانتیمتر به اندازه یک توپ بیسبال باز می شود. رکورد قبلی 8.4 سانتیمتر و متعلق به «JJ Bittner» بوده است. برند همیشه می توانسته این کار را انجام دهد و با افتخار استعدادش را به خانواده و دوستانش نشان می داده است.

 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33)
رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33) 
رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33) 
رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33) 


 

بزرگترین نمایش رقص شیر


بزرگترین نمایش رقص شیر تک رقصنده توسط 3971 دانش آموز در شهر چانگوا در تایوان به دست آمد. دانش آموزان از 54 مدرسه چانگوا آمده بودند، ماسک شیر جنوبی زده بودند و با ریتم درامز می رقصیدند. همه آن ها برای اجرای این نمایش بین 6 ماه تا 3 سال تمرین کرده بودند. اجرای هماهنگ آن ها حداقل 6 دقیقه طول کشید و توسط 221 نفر سرپرستی می شد یعنی 1 نفر به ازای هر 18 کودک.
 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (33)
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۷:۳۹ دیده شده : ۵۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۵
  • تعداد حاضران : ۱۹۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها