freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

در هشت ماه گذشته
مرگ 526نفر و زخمی شدن 8هزار نفر در جاده های آذربایجان غربی
مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان غربی گفت: بر اثر تصادف در هشت ماه سالجاری را 526 نفر اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 درصد افزایش داشته است.

 به گزارش کردپرس، رسو روشنی با اشاره به اینکه عامل انسانی نقش زیادی را در بروز تصادفات رانندگی دارد تصریح کرد: براساس آمار ثبت شده بیشترین فوتی مربوط به شهرستان ارومیه با 111 نفر و شهرستان مهاباد با 58 نفر در جایگاه بعدی تصادفات استان قرار دارند.
روشنی افزود: از این تعداد 353 نفر در برون شهری و روستایی و 92 نفر درون شهری و 81 مورد غیرترافیکی بوده و از تعداد 526 نفر فوتی تعداد 112 نفر عابر، 181 نفر سرنشین، و از 228 نفرراننده 66 نفر راننده موتور و 6 نفر دوچرخه سوار بوده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه بیشترین تعداد کشته ها ی تلفات حوادث رانندگی در هشت ماه سال جاری مربوط به شهرستان ارومیه با 21 درصد و کمترین مربوط به شهرستان تکاب با نیم درصد بوده است افزود:بیشترین تلفات حوادث رانندگی در استان با 20 درصد مربوط به سنین 20 تا 30 ساله است.
ایشان در ادامه با اشاره به مصدومین ناشی از تصادفات هشت ماهه سالجاری خاطر نشان کرد: تعداد مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی در هشت ماه سالجاری 8 هزار و 329 نفر بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نشان می دهد و همچنین تعداد مصدومین در آبان ماه سالجاری 885 نفر بوده که این رقم نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل دو نفر کاهش داشته است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان غربی گفت : در هشت ماه سال جاری علت اصلی مرگ 50 درصد از افراد ضربه به سر هشت درصد شکستگی های متعدد و هفت درصد به دلیل خونریزی و 35 درصد به دلیل علل اشتراکی (مواردی دارای بیش از یک علت ) بوده است .
روشنی درادامه اظهار داشت : همچنین درهشت ماه امسال محل فوت 51 درصد از افراد در محل حادثه هفت درصد حین انتقال به بیمارستان و محل فوت 40 درصد از افراد در بیمارستان و دو درصد در منزل و نامعلوم گزارش شده است .
روشنی با اشاره به این موضوع که متاسفانه عامل انسانی نقش زیادی را در بروز تصادفات رانندگی دارد و می توان گفت که بیشترین سهم را به خود داده است افزود: خستگی خواب آلودگی و رعایت نکردن سرعت مجاز و گرفتن سبقت های غیر مجاز و انجام حرکات مارپیچ و رعایت نکردن فاصله طولی و... از دیگر عوامل بروز تصادف است و خواستار دقت و توجه بیشتر مردم به توصیه های کارشناسان شد.
روشنی یاد آور شد: دستگاه های اجرایی می توانند در امر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی با استفاده ازآمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه وارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند./
 

کد مطلب: 120728  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۷  |  ساعت: ۱۳ : ۲۹

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۷:۴۱ دیده شده : ۲۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۵۰
  • تعداد حاضران : ۱۲۳
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها