freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


واکنش ها به پیشنهاد اضافه شدن یک نماینده به حوزه های انتخابیه استان ایلام
سرویس ایلام-بر اساس طرحی که برای انتخابات دور بعدی مجلس شورای اسلامی حوزه های انتخابیه استان ایلام طرح ریزی و پیشنهاد شده است یک نماینده دیگر به جمع نمایندگان استان ایلام اضافه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس در صورت تحقق یافتن این موضوع تعداد نمایندگان استان ایلام از 3 نفر به 4 نفر افزایش خواهد یافت.
این طرح و یا پیشنهاد مستلزم این است که ترکیب بندی فعلی حوزه های انتخابیه استان بر مبنای این پیشنهاد به هم بریزد و یا تغییر کند که البته پیشنهادهای گوناگونی در خصوص این موضوع و تغییر حوزه های انتخابیه فعلی مطرح شده است.
پیشنهادی بر مبنای جداشدن شهرستان سیروان از حوزه انتخابیه شمال استان
یکی از این طرحها و پیشنهادها که گفته شده است احتمالا شادمهر کاظم زاده نماینده فعلی حوزه انتخابیه دهلران، آبدانان ، دره شهر و بدره آنرا مطرح کرده است اضافه شدن یک نماینده به حوزه جنوب به پیشنهاد یکی از معاونین استاندار و طرح آن از طرف نماینده حوزه جنوب استان بوده است.
بر اساس این پیشنهاد شهرستان سیروان که هم اکنون جزء حوزه انتخابیه شمال استان است از این حوزه انتزاع و به حوزه شهرستانهای جنوبی استان است که در راستای آن تعداد نمایندگان حوزه جنوب به 2 نفر افزایش می یابد.
این پیشنهاد البته در همین گامهای اولیه حرف و حدیث های زیادی را به دنبال داشته است و با واکنش های متعددی که عمدتاً از سوی 2 نماینده حوزه انتخابیه ایلام بوده با واکنشها و البته مخالفتهایی مواجه شده است.

باهرطرحی که وحدت شهرستانهای استان را زیر سوال ببر دمخالفم
سلام امینی یکی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در این ارتباط در گفتگویی بیان کرد: باید آیتم های مختلف در طرح پیشنهادی افزایش نمایندگان حوزه های انتخابیه استان لحاظ شود.
وی افزود: لازم است قبل از تصویب این طرح ،آیتمهایی از قبیل اقلیم وقرابتهای فرهنگی مردم که در این گونه طرحها تعیین کننده هستند مد نظر قرار بگیرد.
امینی ادامه داد: ارایه دهندگان طرح افزایش نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی باید به حساسیتها و دغدغه های مردم حوزه انتخابیه توجه نموده وقبل از تصویب هر طرحی به دقت آن رابعنوان یک پیوست مهم در نظر بگیرند.
سلام امینی در ادامه خاطرنشان کرد: بنده با هرطرحی که تفرقه وانشقاق توده های مختلف مردم را در پی داشته ووحدت استان را زیر سوال ببرد مخالفت خواهم کرد.
امینی با رد هرگونه اظهار نظری در خصوص این طرح تصریح کرد: این طرح بایستی بصورت کارشناسانه بررسی شود و اینجانب طرحی را تایید وامضاء می کنم که تامین کننده منافع استان ومردم خوب آن باشد.
با انتزاع سیروان از حوزه شمال مخالفم
جلال میرزایی دیگر نماینده حوزه شمال استان نیز در این باره به تابناک گفت: بنده به عنوان نماینده حوزه شمالی استان با انتزاع سیروان از حوزه انتخابیه شمال استان مخالف بوده و مخالفت خود را با دلیل بیان کرده ام.

وی افزود: به عنوان نماینده نباید با اظهار نظر های مقطعی و کارشناسی نشده با احساسات مردم بازی کرد. سیروان نه از لحاظ جغرافیایی و نه از لحاظ بعد فاصله و غیره هیچ توجیهی برای انتزاع از حوزه شمالی و اضافه شدن به حوزه انتخابیه جنوب استان را ندارد.

این نماینده استان متذکر شد: این طرح ابتدا توسط همکارمان جناب کاظم زاده مطرح شد ولی بنده با آن مخالفت کرده و اصلاحاتی در آن انجام دادم.

میرزایی ادامه داد: به نظر بنده می توان مهران و دهلران را به عنوان یک حوزه، دره شهر و آبدانان و بدره یک حوزه و دیگر شهرهای استان نیز یک حوزه انتخابیه با دو نماینده بوده و هم تعداد نمایندگان را افزایش دهیم و هم قدرت چانه زنی خود را در مجلس بالا ببریم.

وی تصریح کرد: هرچند اضافه کردن یک کرسی در مجلس خوب است، ولی به این خاطر نباید باعث ایجاد حساسیت و اختلافات قبیله ای در استان شد.

جلال میرزایی متذکر شد: برای اجرای چنین طرحی باید ابتدا از کارشناسان اهل فن در استان، نماینده ولی فقیه، استاندار و دیگر صاحبنظران نظر خواهی کرده و سپس آن را به دولت و مجلس آورد.

نماینده مردم حوزه شمالی استان در پایان گفت: این طرح با حالت کنونی ( انتزاع سیروان به حوزه جنوب ) عملا هیچ توجیهی نداشته و احتمال تصویب و اجرای آن بسیار ضعیف است.
 

کد مطلب: 120758  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۸  |  ساعت: ۶ : ۱۷

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۷:۵۵:۱۵ دیده شده : ۲۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۱۱
  • تعداد حاضران : ۲۳۳
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها