freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

HDP:
بررسی پیش نویس قانون اساسی باید تا آزادی نمایندگان متوقف شود
سرویس ترکیه- بررسی پیش نویس قانون اساسی تا زمانی که نمایندگان HDP در زندان به سر می برند، در تضاد با قانون اساسی فعلی است و باید تا آزادی نمایندگان متوقف شود.

به گزارش کردپرس به نقل از حریت، مدحت سنجار نمایندۀ حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) گفت بررسی پیش نویس قانون اساسی در پارلمان به صورت کنونی برخلاف قانون اساسی فعلی و قوانین بین المللی است. وی درخواست کرد این گفتگوها تا آزادی نمایندگان دربند HDP متوقف شود.
سنجار در نشست کمیسیون قانون اساسی پارلمان ترکیه گفت: «هدایت مذاکرات به این شیوه برخلاف قانون اساسی است. برگزاری این نشست ها تا زمانی که دوستان نمایندۀ ما آزاد نشده اند، برخلاف قانون اساسی است. به همین دلیل می خواهیم گفتگوها متوقف شود.»
سنجار گفت: «ممانعت از شرکت HDP در امور مربوط به قانون اساسی مخالف اصول 80 و 83 قانون اساسی فعلی و از این مهمتر در تضاد با این اصل بنیادی است که حاکمیت از آن ملت است.»
وی افزود: «زندانی شدن رؤسای مشترک و نمایندگان حزب ما باعث می شود بررسی پیش نویس در صحن علنی خلاف قانون اساسی باشد. گام پس از آن نیز همه پرسی است. اگر این بازداشت ادامه پیدا کند، برگزاری همه پرسی نیز برخلاف قانون اساسی و اصول جهانی خواهد بود.»

کد مطلب: 120767  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۸  |  ساعت: ۹ : ۴۷

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۹:۵۵:۲۸ دیده شده : ۲۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۷
  • تعداد حاضران : ۲۶۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها