freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


حزب دمکرات کردستان: می خواهیم خروج پ.ک.ک از شنگال مسالمت آمیز باشد
سرویس عراق و اقلیم کردستان- در حالی که‌ نخست وزیر اقلیم کردستان و معاون رهبر حزب دمکرات (پارتی) با تاکید بر ضرورت خروج پ.ک.ک از شنگال تهدید به‌ استفاده‌ از نیروی نظامی بدین منظور کرد، یکی دیگر از مقامات حزب دمکرات تاکید کرد که‌ تلاش می شود، خروج پ.ک.ک از شنگال به‌ صورت مسالمت آمیز انجام شود.

به‌ گزارش کردپرس، احمد کانی مسئول روابط حزب دمکرات کردستان در گفتگو با شبکه‌ تلویزیونی روداو، گفت که‌ حزب دمکرات به‌ صورت رسمی و از طریق مقامات عالی رتبه‌ خود بارها از نیروهای پ.ک.ک، خواسته‌ است که‌ منطقه‌ شنگال را ترک کنند.
وی افزود که‌ بهتر است نیروهای وابسته‌ به‌ پ.ک.ک با خواست و اراده‌ خود از شنگال خارج شوند؛ چراکه‌ دیگر نیازی به‌ حضور آنان در منطقه‌ باقی نمانده‌ و همانطور که‌ نیروی پیشمرگ زمانی که‌ نیازی به ‌آنان در کوبانی نبود منطقه‌ را ترک کردند، پ.ک.ک نیز باید شنگال را ترک کند.
احمد کانی تاکید کرد که‌ حزب دمکرات تمامی تلاش خود را به‌ کار می گیرد که‌ خروج پ.ک.ک از شنگال به‌ صورت مسالمت آمیز صورت گیرد.
این مقام حزب دمکرات همچنین اعلام کرد که‌ پ.ک.ک باید با در نظر گرفتن معادلات سیاسی در خاورمیانه‌، این مسئله‌ را در نظر بگیرد که‌ حضور آنان در شنگال، موجب مشکلات بسیاری برای اقلیم کردستان می شود و آمریکا نیز با حضور آنان در شنگال مخالف است.
این در حالی است که‌ نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان و معاون رهبر حزب دمکرات طی مصاحبه‌ای با سایت المانیتور، گفت: با اطمینان تمام می گوییم که‌ پ.ک.ک باید شنگال را ترک کند و ما برای بیرون راندن پ.ک.ک از شنگال به‌ نیروی نظامی متوسل می شویم.
پس از حمله‌ داعش به‌ شنگال، نیروهای پ.ک.ک وارد منطقه‌ شده‌ و به‌ نبرد با داعش پرداختند و اقدام به‌ تشکیل نیروهایی از ایزدی های ساکن شنگال و تسلیح آنان کردند.
این مسئله‌ واکنش تند حزب دمکرات را به‌ دنبال داشته‌ و این حزب خواستار خروج نیروهای پ.ک.ک از شنگال شده‌ و در مقابل نیز سران پ.ک.ک تاکید می کنند که‌ تا رفع تهدید علیه‌ کردهای ایزدی در منطقه‌ باقی می مانند.

لینک ورود به کانال رسمی خبرگزاری کردپرس

کد مطلب: 120765  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۸  |  ساعت: ۱۱ : ۳۸

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵:۵۶ دیده شده : ۹۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۳۳
  • تعداد حاضران : ۲۱۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها