freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


‌مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: بانک‎های خصوصی به جای بانکداری توسعه‌ای به  بنگاه‌داری روی آورده‌اند درحالی‌که باید تغییر رویکرد داده و به دنبال رونق اقتصادی باشند و این رونق را در بازار ایجاد کنند که متاسفانه این تحرک در بین آنان دیده نمی‎شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه سیاستگذاری‎هایی که از سوی بانک مرکزی مطرح می‌شود کارا و موثر نیست، بیان کرد: نیاز است بانک‎ها در ستاد اقتصاد مقاومتی دخیل و مکلف شوند و گوشه‌ای از کار به آنها محول شود.

وی اضافه کرد: تسهیلاتی که از سوی این بانک‎ها به مردم پرداخت می‌شود کوتاه‌مدت و با سود بالاست و این موارد عاملی برای عدم تحرک بخش صنعت شده است، چرا که یک شهروند بجای اینکه پول خود را در صنعت و اشتغال مولد بکار ببرد آن را به بانک‎های خصوصی می‌سپارد و سود دریافت می‌کند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بانک‎های خصوصی با امنیت و بستری که در کشور فراهم شده فعالیت دارند اما  هرازگاهی شاهد ورشکستگی یکی از آنان هستیم  که در نهایت مسئولیت و هزینه‎ای را به نظام تحمیل می‎کنند، به عنوان  مثال با ورشکستگی "موسسه میزان" تمام تعهدات این موسسه  از سوی بانک مرکزی برعهده بانک صادرات گذاشته شد.

کیان‌پور با تاکید براینکه مادامی که نرخ سود بانکی متناسب با تورم نشود این مشکلات همچنان پا برجاست، یادآور شد: نمی‌شود تورم یک رقمی باشد و سود بانکی 18 درصدی. باید تعادلی بین تورم و نرخ تسهیلات بانکی ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل باید بانک‌ها را در این مقوله مکلف کنند، خاطرنشان کرد: نباید بانک‎های خصوصی سپرده مردم استان را جمع‎آوری و در استان‎هایی غیر از استان خودشان سرمایه‌گذاری کنند.

رئیس مجمع نمایندگان لرستان با تاکید براینکه با مهاجرت بی‎رویه جوانان به کلان‌شهرها چه کنیم؟ چرا که نرخ تسهیلات بالاست و رونق اقتصادی و صنعتی نداریم، بیان کرد: ستاد تسهیل استان مصوبات زیادی داشته اما نهایت همکاری بانک‎ها با این ستاد این بوده که بدهی بدهکاران را به عقب انداخته است در حالیکه باید بانک‎ها کمک کنند تا چرخ صنعت لرستان به حرکت درآید و این درحالیست که صنعت استان با ظرفیت 30 تا 40 درصدی فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه استانی محروم هستیم ولی نباید محروم دیده شویم، گفت:  مادامی‌که توجه ستاد اقتصاد مقاومتی و تسهیل کشور به لرستان ویژه نشود راه به جایی نخواهیم برد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵:۵ دیده شده : ۴۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۸
  • تعداد حاضران : ۲۱۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها