freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


 "حبیب الله نیکزادی پناه" در گفت وگو با خبرگزاری ایسنا، ضمن تسلیت مجدد به قربانیان حادثه دلخراش بم گفت: 5 دی ماه سال جاری وارد چهاردهمین سال زلزله اسفبار بم شدیم.

وی یاد و خاطره جانباختگان این زلزله در سیزدهمین سالروز این حادثه را گرامیداشت و اظهار کرد: بسیاری از افرادی که در زمان این حادثه به بم کمک کرده‌اند، در این روز به بم سفر کردند تا آثار خدمات و اقدامات جدید دولت و مردم را از نزدیک مشاهده نمایند.

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی به حضور هنرمندان، مسئولین و مردم در این مراسم اشاره کرد و افزود: 80 درصد شهر بم در زمان وقوع زلزله در روز 5 دی ماه سال 1382 تخریب شد؛ امروز مشاهده می کنیم که بم زنده است به این سبب که مردم آن زنده اند و زندگی در بم جاری است.

وی با اشاره به قدمت شهر بم، افزود: شهر بم، قدمت بیش از 6 هزار سال دارد، شایان ذکر است که قبل از ارگ قدیم بم، دو تمدن بزرگ که احتمالا بر اثر زلزله نابود شده اند، در بم وجود داشته است.

نیکزادی پناه، شرق استان کرمان را بم بزرگ توصیف کرد و ابراز داشت: بم دارای زیرساخت های مناسبی از جمله؛ فرودگاه، راه آهن، جاده و ... است ضمن آنکه دارای ظرفیت های گردشگری همچون ارگ جدید با پتانسیل بسیار بالا، ارگ قدیم بعنوان تنها باغ شهر ایران، دو قنات ثبت جهانی شده در شهر بروات و کویر چشم نواز است.

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که شهر بم دارای پتانسیل های بسیار زیادی برای رشد پرشتاب در جهت توسعه بیشتر است، عنوان کرد: در تلاش هستیم تا از این پتانسیل ها به نحو احسن استفاده کنیم تا بم را بهتر از گذشته بصورت صد در صد بسازیم تا افتخاری برای ایران و دنیا باشد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از تمام کسانی که در روزهای اولین حادثه بم به امداد مردم بم شتافتند و همچنین از کسانیکه در بازسازی آن کمک نموده‌اند، گفت: از مقام معظم رهبری که روزهای زلزله دو تا سه بار در شهر بم حضور پیدا کردند و به مردم دلگرمی دادند و همچنین دستور مستحکم ساختن شهر بم را به ارگان ها و دستگاه های اجرایی دادند، تشکر ویژه و قدردانی می کنیم.

نیکزادی پناه با ابراز گلایه مندی از عدم شرکت دکتر روحانی، رییس جمهور کشورمان در مراسم گرامی داشت یاد و خاطره کشته شدگان زلزله بم، تاکید کرد: با توجه به عمق فاجعه و تالمات روحی مردم ناشی از زلزله حداقل در این سالگرد به احترام و برای تسلای دل مردم، انتظار داشتیم دکتر«حسن روحانی» (با توجه به اینکه نگاه مناسبی به شرق استان کرمان دارند)، در این مراسم خودشان و یا حداقل یکی از اعضای هیات دولتشان حضور می یافتند تا در جمع مردم پیام دولت تدبیر و امید را به مردم می رساندند.

وی ادامه داد: شاید گرفتاری دولت تدبیر و امید بیشتر از این بود که در این روز در خدمت مردم بم باشند.

نماینده بم و ریگان به وضعیت گردشگری این شهرستان اشاره و تصریح کرد: وضعیت گردشگری بم رو به بهبودی می باشد، ضمن آنکه اعتبارات خوبی برای قلعه قدیم در نظر گرفته تا با سرعت بیشتر بازسازی صورت گیرد ضمن آنکه امکانات خوبی برای گردشگران داخلی و خارجی مهیا خواهیم کرد.

وی با بیان این مطلب که فرش قرمز بر سر راه گردشگران پهن نموده ایم، ادامه داد: بحث کویر گردی، بیابان گردی، درمان با شن های روان، اتومبیل رانی در کویر (آفرود) به صورت جدی در این شهرستان در دستور کار قرار گرفته است، به گونه ای که گردشگران زیادی برای لذت بردن از این جاذبه ها به این شهرستان سفر کرده اند.

نیکزادی پناه از نحوه باسازی ارگ بم سخن گفت و ابراز کرد: به دلیل فضای بسیار وسیع ارگ بم اقداماتی در امر بازسازی صورت گرفته که نمی‌توان منکر آن گردید اما می توانست با سرعت بیشتری این امر صورت می گرفت.

وی افزود: با توجه به تغییر مدیریت سازمان میراث فرهنگی، تلاش مدیریت استان و با توجه به اعتبار بیش از 14 میلیارد تومان برای بازسازی ارگ قدیم؛ امیدواریم که هر چه سریعتر این مرمت به پایان برسد.


انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵:۱۱ دیده شده : ۳۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۰۹
  • تعداد حاضران : ۱۴۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها