freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: این که اینکه اسم کمیسیون امنیت ملی را خرج بیانیه‌‌ای بکنند که وجود نداشته و سازوکار لازم در آن رعایت نشده کار مناسب و اخلاقی نیست.

خرج کردن نام کمیسیون امنیت ملی برای بیانیه‌ای که وجود نداشت، کار اخلاقی نبود
به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی پس از اتمام جلسه علنی نوبت صبح در جمع خبرنگاران درباره بیانیه‌ای که دیروز به نام کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در راهروی مجلس توسط علیرضا رحیمی پخش شد و مورد تکذیب رئیس و سخنگوی کمیسیون واقع شد، گفت: کمیسیون سازوکاری دارد که اگر قرار باشد بیانیه دهد و موضع رسمی اعلام کند جلسه می‌گذارد و یا فقط سخنگو آن را اعلام می‌کند.
وی با تأکید بر این که تا به امروز چیزی به عنوان بیانیه کمیسیون امنیت ملی درباره انتشار سخنان ظریف مطرح نبوده است، اظهار داشت: جلسه رسمی برای صدور بیانیه برگزار نشده و نظرخواهی هم از اعضا صورت نگرفته است.

ذوالنور اضافه کرد: یکی از کسانی هم که بیانیه نسبت داده شده به کمیسیون امنیت ملی را امضا کرده‌اند، تصریح کرد که  نماینده‌ای که امضا جمع می‌کرد به ما گفت که آقای ذوالنور آن را امضا کرده، شما هم امضا کن؛ حال آنکه من اصلاً متنی را که روز گذشته در راهرو مجلس پخش شد، امضا نکرده بودم و به  ایشان گفتم شما باید اول، فهرست امضاها را نگاه‌ می‌کردید که پاسخ داد من غفلت کردم.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به دلخور بودن بعضی اعضای کمیسیون امنیت ملی از پخش متنی به نام بیانیه کمیسیون، گفت: من از آقای بروجردی رئیس کمیسیون پرسیدم که آیا کمیسیون بیانیه ای داده است؟ که ایشان پاسخ منفی داد؛ حال آنکه ما می‌بینیم روی این کاغذ می‌نویسند بیانیه کمیسیون امنیت ملی، لذا خرج کردم اسم کمیسیون بر روی بیانیه ای که وجود ندارد اخلاق نیست.

وی در ادامه به دروغ و گزینشی خواندن متن منتشر شده از سوی کریمی قدوسی اشاره کرد و بیان داشت: این وصف درباره متن پیاده شده از نوار سخنان آقای ظریف، که در متن این نامه موسوم به بیانیه آمده است، دروغ است، به دلیل اینکه آقای کریمی قدوسی تعدادی از نمایندگان را به اتاق کمیسیون امنیت ملی برده و صوت پخش شده و متن پیاده‌شده با صوت تطبیق شده و نمایندگانی که آنجا شنیده‌اند، پای متنی را که آقای کریمی قدوسی منتشر کرده است امضا کرده‌اند که منطبق با صوت است و بخشی هم که درباره برجام بوده کامل منتشر شده و ناقص و گزینشی نبوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: درباره این که گفته می شود که مطالب طبقه‌بندی افشا شده و خیانت به اسلام و انقلاب و ضربه به نظام و... صورت گرفته است؛ اصلاً چیزی که منتشر شده طبقه‌بندی نیست به دلیل اینکه آقای کری قبول داشته که قانون داماتو که 2016 منقضی می‌شود اگر تمدید شود نقض برجام است؛ ما هم همین اعتقاد را داشتیم و تیم مذاکره‌کننده هم در جریان بودند، اما آمریکایی‌ها قول دادند که ما کاری می‌کنیم و سازوکارهایی داریم که نمی‌گذاریم کنگره و سنا آن را تصویب کنند، اما به قولشان عمل نکردند.

وی اضافه کرد: طبقه‌بندی آن چیزی است که اگر دشمن بفهمد به ضرر ماست و دشمن نباید بداند اما چیزی که دشمن می‌داند خودمان می‌دانیم حال اگر گفته شد و مردم دانستند می‌شود افشای راز؟ اینکه این نکات منتشرشده را افشای راز کمیسیون می‌نامند و اسم طبقه‌بندی روی آن می‌گذارند، آنچه منتشر شده مشمول این طبقه‌بندی نیست.

ذوالنور گفت: در حاشیه جلسه، بعضی اعضای کمیسیون دورهم جمع شدند و برای اینکه موضوع جمع شود توافق کردند که اطلاعیه ای داده شود که 14 نفر ازجمله خود آقای کریمی قدوسی و بروجردی آن را امضا کردند که صلاح ندیدیم منتشر شود و الان آن بیانیه دست آقای دهقانی فیروز‌آبادی است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰:۸ دیده شده : ۱۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۸۱
  • تعداد حاضران : ۲۰۷
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها