freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۵۰۲۱۳

۸۹  بازدید

وحید میرزایی در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

با توجه به افزایش قیمت دلار و نوسانات بازار ارز بر آن شدیم نامه‌ای به وزیر اقتصاد در این مورد بنویسیم.

جناب آقای دکتر طیب‌نیا وزیر محترم اقتصاد

باسلام

مدتی است افزایش قیمت دلار موجبات نگرانی ما مردم همیشه در صحنه ایران را فراهم کرده است. البته این نوسان قیمت ارز برای ما چیز جدیدی نیست.

کشیدن بالا و پایین قیمت دلار برای ما خاطره‌اي شده است که همه ساله در شب‌نشینی‌ها و مهمانی‌ها راجع به آن با جوانان صحبت می‌کنیم و در حالی که خیار پوست می‌گیریم و تخمه می‌شکنیم، به تحلیل بازار می‌پردازیم.

اما خب، به هر حال رکورد زدن قیمت دلار و وضعیت نابسامان ارز و به تبع آن اقتصاد کشور، ما مردم مسئول در قبال کشور را شدیدا نگران کرده است چرا که یک مقداری دلار دولتی داریم، مانده‌ایم چه کنیم، بفروشیم یا نه؟

از طرفی در اخبار می‌شنویم در کشورهای رو به اضمحلال غربی، وقتی شرایط اقتصادی کمی نامطلوب می‌شود مردم با ایجاد کمپین‌های متعدد، اعتراض خود را به وضعیت موجود اعلام می‌دارند که خوشبختانه درک بالای مردم ما هرگز اجازه چنین حرکاتی نمی‌دهد و با اعتماد به مسئولان کشور به خرید و فروش دلار در میدان فردوسی و امتداد منوچهری می‌پردازند.

جناب وزیر؛ سال‌هاست مسئولان در توضیح افزایش و نوسان قیمت ارز، از حباب ایجاد شده سخن می‌گویند. این حباب دقیقا چیست که اقتصاد کشور را رها نمی‌کند؟ آخر حباب یک بار، دو بار، سه بار!

یک سیخی میخی چیزی بالاخره نیست در کشور که نوکش را بزنید به این حباب ها، بترکد؟ گفتیم نوک، یاد دولت قبل و تورم آن دوران افتادیم. البته دیگر اسم آن را نمی‌شد تورم گذاشت، قشنگ باد کرده بود.

با این حال دولت قبل با مهربانی ذاتی که داشت هرگز نمی‌توانست نوسانات زیاد نرخ ارز و فشار به دلالان عزیز ارز را تحمل کند بنابراین سر کیسه را شل می‌کرد و تا می‌توانست دلار دولتی را می‌ریخت توی بازار.

اما متاسفانه قدر آن عزیزان دانسته نشد. علی‌ ای‌ حال ما مردم تا یک جایی می‌توانیم این وضعیت را تحمل کنیم.

لذا از همین جا هشدار می‌دهیم اگر ظرف چند روز آینده وضعیت بازار ارز به حالت عادی باز‌نگردد با برخورد قهری مردم مواجه می‌شوید به طوری که در کانال جوک فارسی با هشتک «#دلارم_کجایی؟ #دقیقا_کجایی؟» واکنش شدیدی به نحوه عملکرد شما در قبال بازار نشان خواهیم داد.

با تشکر

تعدادی از مردم به وضعیت کشور اهمیت دهنده

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۰:۱۳ دیده شده : ۲۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۳۲
  • تعداد حاضران : ۱۶۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها