freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


رکوردشکنی پهلوان اشنویه، پنجمین لحظه برتر پارالمپیک ۲۰۱۶
سرویس آذربایجان غربی- کورد شکنی سیامند رحمان در رقابت‌های وزنه‌برداری المپیک به عنوان پنجمین لحظه برتر بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو انتخاب شد.

به گزارش  کردپرس سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک  در گزارشی نوشت: سیامند رحمان با میزان وزنه هایی که در بازی های پارالمپیک 2016ریو مهار کرد، دنیا را به هیجان آورد.
 این وزنه بردار دسته فوق سنگین وزن، در جریان برگزاری بازی های پارالمپیک ریو، یکی از هیجان انگیزترین ماجراها را رقم زد، اینکه آیا می تواند وزنه بالای 300 کیلوگرم را مهار کند یا نمی تواند.
وی در دو سال باقیمانده تا بازی های پارالمپیک 2016، موفق شد 9 بار رکورد جهان را بهبود ببخشد و پرسشی که بر لب همه نقش بسته بود این بود که آیا می تواند به رکورد جادویی 300 کیلوگرم برسد یا خیر. پاسخی باورنکردنی؛ رحمان موفق شد با رکورد جهانی 310 کیلوگرم به کار خود در این بازی ها پایان دهد. وی با این حرکت، شماره پنجم 50 لحظه برتر بازی های پارالمپیک 2016 ریو را به خود اختصاص داد.
رحمان در بازی های پارالمپیک 2012 لندن کار خود را آغاز کرد. وی در دسته به اضافه 100 کیلوگرم موفق شد با شکست هموطن خود منصور پورمیرزایی با مهار وزنه 280 کیلوگرمی به مدال طلا دست پیدا کند.
وی در گفتگویی که ماه دسامبر سال 2013 با سایت کمیته بین المللی پارالمپیک انجام داد گفت که در تمرینات به طور مرتب وزنه 300 کیلوگرمی را مهار می کند. صحبت های او پس از رکوردشکنی پورمیرزایی در دسته به اضافه 107 کیلوگرم با مهار وزنه 276 کیلوگرم در رقابتهای مالزی مطرح شد.
رحمان در سال 2014 با مهار وزنه 285 کیلوگرم به عنوان قهرمانی جهان رسید و در آخرین رقابت پیش از بازی های پارالمپیک 2016 ریو موفق شد وزنه 296 کیلوگرم را در دوبی مهار کند.
این وزنه بردار 28 ساله که 169 کیلوگرم وزن دارد،  در بازی های پارالمپیک ریو در حرکت اول خود وزنه 270 کیلوگرمی را مهار کرد. او در سالن ریو سنترو در دومین حرکت خود به رکورد تاریخی 300 کیلوگرم رسید و سپس در حرکت سوم خود موفق شد وزنه 305 کیلوگرمی را مهار کند.
رحمان گفت: به محض اینکه فهمیدم رکورد 300 کیلوگرم را شکسته ام به هموطنانم فکر کردم.  همچنین درباره طرفداران ورزش در سراسر جهان. آن، یک لحظه جادویی بود.
وی افزود: با حمایت فدراسیون جانبازان و معلولان و کمیته ملی پارالمپیک ایران موفق شدم بهترین نتایج را در تمرینات کسب کنم و قصد داشتم رکوردی تاریخی را در بازی های پارالمپیک 2016 ریو به ثبت برسانم. این نوع از تمرینات و قولی که به مردم داده بودم، احساسی را برای من وجود آورد که فکر می کردم می توانم ادامه دهم و برای مهار وزنه های بیشتر به تلاش خود ادامه دادم.
اما کار رحمان تمام نشده بود. او یک فرصت دیگر برای مهار وزنه داشت و در حالی که هیات داوران انتظار نداشت، وزنه 310 کیلوگرمی را بالای سر برد.
  او در حالی که همه حاضران در سالن سکوت اختیار کرده بودند، یکی از بزرگ ترین صحنه های پارالمپیک را رقم زد.
 

کد مطلب: 120809  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۸  |  ساعت: ۱۵ : ۴۰

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۷:۴۵ دیده شده : ۲۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۵۵
  • تعداد حاضران : ۱۲۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها