freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


وزیر امور خارجه کشورمان به درخواست‌ جمعی از هنرمندان و دانشگاهیان مبنی بر کمک به نرگس کلباسی پاسخ داد.

ظریف به درخواست‌های کمک به نرگس کلباسی پاسخ دادبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در پی نامه تعدادی از هنرمندان، اساتید و حقوق‌دانان محترم کشور به محمد‌ جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص خانم نرگس کلباسی ایرانی نیکوکار در هند که خواهان مساعدت‌های هرچه بیشتر وزارت امورخارجه درباره وی شده بودند، وزیر امور خارجه پاسخی به شرح زیر خطاب به آنان مرقوم داشت: 

فرهیختگان گرامی ، حقوقدانان و هنرمندان عزیز!  

سلام علیکم؛

نامه شما در خصوص نگرانی از وضعیت سرکار خانم نرگس کلباسی، بانوی نیکوکار و نوع دوست ایرانی که زندگی خود را وقف کمک به کودکان نیازمند و ایتام هندی کرده را دریافت کردم. همکاران من در بخش های مرتبط وزارت امور خارجه، سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و سرکنسولگری کشورمان در حیدرآباد، همان گونه که از ابتدای موضوع پیش قدم و پیش رو در کمک به این بانوی گرامی بوده اند، اینک نیز به طور مستمر وضعیت وی را تحت نظر دارند و برای کمک و آزادی هر چه سریع تر ایشان با استفاده از ظرفیت های متعدد دیپلماتیک، کنسولی و حقوقی تلاش می کنند. 

همان گونه که اطلاع دارید شخصاً در جریان سفر اخیرم به هند نیز موضوع رسیدگی عادلانه به وضعیت سرکار خانم کلباسی را در مذاکرات با مقامات عالی رتبه هندی مطرح کردم. اطمینان می دهم هدف همه ما رهایی فوری تر ایشان از این مصائب و مشکلات و رسیدگی عادلانه با در نظر گرفتن خدمات خیرخواهانه ایشان به محرومین است. اینجانب از دقت نظر و توجه شما عزیزان به مسؤولیتی که همه ما در قبال هموطنان مان در سراسر جهان داریم تشکر می کنم و حضور آگاهانه تان در صحنه های یاری و خیرخواهی را یاور و پشتیبان دستگاه دیپلماسی کشور می دانم و اطمینان خاطر می دهم که وزارت امور خارجه تا حصول نتیجه مطلوب، مساعی خود را در این زمینه تداوم خواهیم داد. 

در پایان مجددا تاکید می نمایم وزارت امور خارجه حمایت از کلیه شهروندان ایرانی مقیم خارج اعم از دانشجویان (بویژه دانشجویان عزیزی که در هند به تحصیل اشتغال داشته و اخیرا دچار مشکلاتی بوده اند)، فرهیختگان، تجار و سایر هموطنان در اقصی نقاط جهان را وظیفه خود می داند و از همه توان و ظرفیت خود برای حمایت از آنان و استیفای حقوق شان استفاده خواهد کرد.

با احترام

محمدجواد ظریف

وزیر امور خارجه

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰:۸ دیده شده : ۲۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۶۸
  • تعداد حاضران : ۱۱۴
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها