freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


جمع‌بندی مطالب درسی قبل از هر آزمون (تشریحی یا تستی) یک ضرورت انکارناپذیر برای افزایش اثربخشی مطالعات شماست. پراکندگی مطالعه‌ی مطالب در حالی که هنوز در چهارچوب سؤالات آزمون قرار نگرفته‌اید در یک روند کاملاً بدیهی به پراکندگی نمرات از میزان هدف‌گذاری منجر می‌شود. گاهی این طرز فکر در میان دانش‌آموزان دیده می‌شود که جمع‌بندی مطالب قبل از آزمون فقط مخصوص آزمون‌های تستی است یا جمع‌بندی فقط در شرایطی ضرورت دارد که میزان مطالعات زیاد باشد. این گزاره‌های نادرست با دانستن اهمیت جمع‌بندی جای خود را به عملکرد صحیح می‌دهند.

مثال دسته‌بندی کردن محصولات کشاورزی پس از برداشت را در ذهن مجسم کنید. آیا می‌توانید فرآوری آن‌ها را در حالی که بدون دسته‌بندی و به صورت پراکنده روی زمین رها شده‌اند تصور کنید؟ با هر حجم از برداشت محصول، بسته‌بندی آن‌ها برای ادامه‌ی مراحل بهره‌برداری کاملاً ضروری است.

جمع‌بندی نهایی مطالب به نوع آزمون وابسته نیست. حتی در آزمون‌های تشریحی نیز جمع‌بندی مطالب به کمک حل نمونه‌سؤالات جامع باعث می‌شود روند تکمیل مطالعه با موفقیت انجام شود و نمره‌ی آزمونی شما حاصل حداکثر میزان پتانسیل شما باشد. جمع‌بندی نکردن مطالب همیشه تأثیر خود را در کسب نمره‌ باقی می‌گذارد که با وجود فرصت مناسب برای برطرف کردن آن قبل از آزمون، وجود این خلل‌ها و از دست رفتن نمره، غیر منطقی است.

برای هر میزان از مطالعه باید زمان ویژه‌ای برای جمع‌بندی مطالب در نظر بگیرید. با افزایش میزان مطالعه، باید به تناسب، زمان جمع‌بندیِ قبل از آزمون را هم افزایش دهید. رعایت تعادل در این اصل آموزشی نیز مشهود و کلیدی است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۵:۶ دیده شده : ۱۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۷۳
  • تعداد حاضران : ۲۳۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها