freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

حزب جنبش اسلامی کردستان:
تهدید پ.ک.ک در شنگال زمینه‌سازی برای آغاز جنگ میان کردها است
سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس فراکسیون حزب جنبش اسلامی (بزوتنه‌وه‌) در پارلمان کردستان حضور نیروهای پ.ک.ک در اقلیم کردستان را تهدیدی برای شروع جنگ داخلی میان کردها دانسته‌ و گفت که‌ پ.ک.ک باید پایگاه‌های خود را به‌ خارج از شهر شنگال منتقل کند.

به‌ گزارش کردپرس، شوان قلادزه‌یی عضو دفتر سیاسی حزب جنبش اسلامی کردستان در خصوص مناقشات مربوط به‌ حضور نیروهای پ.ک.ک در اقلیم کردستان و به‌ ویژه‌ در منطقه‌ شنگال و درخواست حزب دمکرات (پارتی) برای خروج این نیروها از منطقه‌؛ طی گفتگویی با شبکه‌ تلویزیونی روداو، گفت که‌ طبق مصوبه‌ پارلمان کردستان و همچنین سیاست های جنبش اسلامی، هرگو‌نه‌ اقدام در راستای برادرکشی در اقلیم خط قرمز محسوب می شود، اما در شنگال خطر وقوع این گونه‌ درگیری ها بروز کرده‌ است.
رئیس فراکسیون حزب جنبش اسلامی در پارلمان کردستان افزود که‌ حضور نیرهای پ.ک.ک در شنگال زمینه‌سازی برای وقوع جنگ کردکشی و خودکشی است و باید مسئولان پ.ک.ک و اقلیم کردستان فراخوانی را برای برگزاری نشست فوری تمامی احزاب اعلام کنند.
وی تاکید کرد که‌ می توان همکاری را جایگزین جنگ کرد و اگر پ.ک.ک بر این باور است که‌ شنگال هنوز در معرض تهدید قرار دارد، می تواند پایگاه‌های خود را به‌ خارج از شهر شنگال منتقل کرده‌ و از مر‌زهای این منطقه‌ محافظت کند، چراکه‌ وجود پایگاه‌ نظامی در داخل شهر غیرقابل قبول است.
قلادزه‌یی خاطرنشان ساخت که‌‌ هرگونه‌ کشمکش و اختلافات داخلی زمینه‌سازی برای دخالت طرف های خارجی از جمله‌ بغداد در امور داخلی کردها است و احتمال دارد که‌ اختلافات کنونی نتیجه‌ دخالت دست های بیگانه‌ باشد.
پس از حمله‌ داعش به‌ شنگال، نیروهای پ.ک.ک وارد منطقه‌ شده‌ و به‌ نبرد با داعش پرداختند و اقدام به‌ تشکیل نیروهایی از ایزدی های ساکن شنگال و تسلیح آنان کردند.
این مسئله‌ واکنش تند حزب دمکرات را به‌ دنبال داشته‌ و این حزب خواستار خروج نیروهای پ.ک.ک از شنگال شده‌ و در مقابل نیز سران پ.ک.ک تاکید می کنند که‌ تا رفع تهدید علیه‌ کردهای ایزدی در منطقه‌ باقی می مانند.

 لینک ورود به کانال رسمی خبرگزاری کردپرس


 

کد مطلب: 120762  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۸  |  ساعت: ۱۱ : ۱۶

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۶:۱۱ دیده شده : ۲۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۱۶
  • تعداد حاضران : ۱۳۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها