freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


یک سؤال، 5 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.

یک دانش‌آموز در برنامه‌ریزی ایام امتحانات چه‌قدر باید به برنامه‌ی راهبردی متکی باشد؟

پاسخ 1- با توجه به این‌که محتوای برنامه‌ی راهبردی در ایام امتحانات جمع‌بندی است، به‌راحتی می‌توانید خودتان را با برنامه‌ی راهبردی هماهنگ کنید؛ یعنی با درس خواندن برای امتحان مدرسه، برنامه‌ی آزمون را هم خوانده‌اید. باید شرایط خود را با برنامه تنظیم کنید که هم به امتحان مدرسه برسید و هم در کنار آن، تمام مباحث برنامه‌ی راهبردی را بخوانید. شخصی کردن برنامه در این زمان مهم است. تست زدن در ایام امتحانات را فراموش نکنید.

محمد تره‌باری

پاسخ 2- برنامه‌ی راهبردی آزمون‌ها حاصل بیش از 20 سال تجربه‌ی آموزشی است که همه‌ی چالش‌ها و نارسایی‌ها را پشت سر گذاشته است و هر سال با نظرات کارشناسان مبتنی بر حل مشکلات درسی دانش‌آموزان پخته‌تر از قبل شده است. امروزه طبق نظرخواهی، از مهم‌ترین نقاط قوت کانون فرهنگی آموزش است و قطعاً این برنامه مطابق با برنامه‌ی درسی آموزش و پرورش است و با توجه به همه‌ی جوانب آموزشی از جمله امتحانات تنظیم شده است. توصیه می‌کنیم ضمن این‌که در ایام امتحانات با برنامه‌ی مدرسه درس می‌خوانید برای جمع‌بندی مناسب و به‌موقع و جلوگیری از فراموش کردن، هنگام مطالعه‌ی درس‌های دیگر نیم‌نگاهی هم به برنامه‌ی راهبردی داشته باشید تا در نیم‌سال دوم دغدغه‌ی مطالب خوانده‌نشده در نیم‌سال اول را نداشته باشید.

حسین پرهیزگار

پاسخ 3- در این روزها باید برنامه‌ی شخصی‌تان را کمی جابه‌جا کنید و تلاش کنید تغییر جدی دیگری در برنامه‌ریزی شما اتفاق نیفتد. ایام امتحانات زمانی است که دانش‌آموز با یک برنامه‌ی جدی مواجه می‌شود. درواقع این برنامه، خود بخشی از برنامه‌ی یکپارچه و راهبردی است که هدف هر دو عیناً در جهت و همراه هم هستند. دانش‌آموزی که برنامه‌ریزی مشخص هفتگی دارد باید با جابه‌جا کردن زمان‌های مطالعه‌ی درسی خود در طول هفته، ساعت‌های مربوط به یک درس را که در طول هفته توزیع شده است در ایام امتحانات متمرکز کند و به روزهای قبل از امتحانِ آن درس انتقال دهد. تغییر کوچک دیگر می‌تواند افزایش حل مسائل تشریحی نسبت به تستی در این دوره باشد.

مازیار شیروانی‌مقدم

پاسخ 4- ایام امتحانات معمولاً مقارن با دو آزمون کانون خواهد بود؛ یکی در ابتدای امتحانات که امسال این آزمون در تاریخ 3 دی‌ماه برگزار شد. در این آزمون 8/1 آخر درس‌ها پرسیده شد که معمولاً مباحث بسیار مهمی هستند که دبیران به‌تازگی آن‌ها را تدریس کرده‌اند و معمولاً در امتحان بارم زیادی به آن‌ها تعلق می‌گیرد. آزمون دوم که معمولاً در پایان امتحانات برگزار می‌شود و امسال 24 دی خواهد بود، آزمونی جامع است و تمام مطالب نیم‌سال اول در آن جمع‌بندی می‌شود. اگر دانش‌آموزان در ایام امتحانات بعد از آماده شدن کامل برای امتحان تشریحی فرصتی را هم به بررسی تست‌های مربوط اختصاص دهند و تعدادی از این تست‌ها را هم نشان‌دار کنند کافی است در روزهای نزدیک به آزمون با مرور این تست‌های نشان‌دار ضمن ایجاد آمادگی برای این آزمون همه‌ی مطالب نیم‌سال اول را هم جمع‌بندی کنند.

پژمان عبداللهیان

پاسخ 5- منطق آزمون قبل از امتحانات، پیشروی اصولی برای پوشش دادن حداکثری مطالب است. آزمونِ بعد از اتمام امتحانات هم مروری کامل بر تمام مفاهیم نیم‌سال اول است تا با آمادگی کامل و اطمینان خاطر وارد نیم‌سال دوم شوید. در بازه‌ی میانی این دو آزمون، با زمانی 3 هفته‌‌ای مواجه هستیم که منطق آن نیز تمرکزگذاری شما بر امتحانات نیم‌سال اول است تا بدون نگرانی از هماهنگی برنامه‌ی مدرسه و آزمون کانون بر امتحانات خود متمرکز شوید. برنامه‌ی راهبردی با این ویژگی‌ها بستر مناسبی را برای ارائه‌ی بهترین عملکرد در امتحانات فراهم می‌کند. بهترین راهکار همراهی پیوسته با این برنامه‌ی هوشمند است.

حسام زینی

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۰:۳۹ دیده شده : ۲۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۳۳
  • تعداد حاضران : ۲۱۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها