freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

معاون اول مام جلال:
اردوغان اشتباه می کند، پ.ک.ک و داعش مثل هم نیستند
سرویس عراق و اقلیم کردستان - معاون اول دبیرکل اتحادیه‌ میهنی کردستان در سخنانی تاکید کرد که‌ اظهارات رئیس جمهور ترکیه‌ در مورد پ.ک.ک اشتباه‌ بوده‌ و پ.ک.ک به‌ هیچ وجه‌ مانند داعش نیست.

به‌ گزارش کردپرس به‌ نقل از کردستانی نوی، کوسرت رسول علی در مصاحبه‌ای با روزنامه‌ "کوریری دیله‌ سیرا" چاپ ایتالیا، در خصوص اختلافات موجود میان پ.ک.ک و دولت ترکیه‌ تاکید کرد که‌ وی با سیاست جنگ مسلحانه‌ پ.ک.ک و همچنین سیاست های سرکوبگرانه‌ رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور مخالف است.
معاون اول مام جلال دبیرکل اتحادیه‌ میهنی کردستان تاکید کرد که‌ دیدگاه اردوغان در مورد پ.ک.ک که‌ این حزب را به‌ سازمانی مانند داعش تشبیه‌ می کند، اشتباه بوده‌ و پ.ک.ک به‌ هیچ عنوان، مانند داعش نیست.
کوسرت رسول علی همچنین گفت که‌ اردوغان در برابر کردها سیاست های اشتباهی را در پیش گرفته‌ و رهبرانی همچون صلاح الدین دمیرتاش را زندانی کرده‌ است و ما از ترکیه‌ می خواهیم که‌ به‌ میز گفتگو بازگشته‌ و حقوق مشروع کردها را به‌ رسمیت بشناسد.
وی در ادامه‌ گفت: وضعیت کنونی خاورمیانه‌ نمی تواند ادامه‌ یابد؛ چراکه‌ این منطقه‌ هنوز هم بر اساس پیمان سال 1923 لوزان اداره‌ می شود و برای احقاق حقوق کردها نیاز به‌ لوزانی جدید داریم.
معاون اول مام جلال در بخشی دیگر از سخنان خود اعلام کرد:‌ استقلال اقلیم کردستان رویا نیست و  من کردستانی واقعی را می بینیم که‌ در آن، به‌ مانند کشورهای اروپایی و بر خلاف کشورهای عربی؛ حقوق تمامی طیف ها، گروه‌ها و اقلیت ها حفظ می شود.
وی در مورد انسجام دادن به‌ نیروی پیشمرگ اقلیم کردستان وخارج ساختن آن از سلطه‌ احزاب؛ گفت که‌ پس از پایان عملیات آزادسازی موصل، اولین اقدام این است که‌ پیماننامه‌ای میان احزاب اقلیم، بسته‌ شده‌ و بر اساس آن، نیروی پیشمرگ تحت فرمان یک فرماندهی متحد و ملی قرار بگیرد و ابراز امیدواری کرد که‌ این نیرو با سلاح های مدرن اروپایی تجهیز شود.
روزنامه‌ "کوریری دیله‌ سیرا" چاپ ایتالیا با بیش از 140 سال سابقه‌ فعالیت، از سال 1876 میلادی در این کشور چاپ و منتشر می شود.

 لینک ورود به کانال رسمی خبرگزاری کردپرس

کد مطلب: 120794  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۸  |  ساعت: ۱۸ : ۱

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۰:۱۵ دیده شده : ۲۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۱۱
  • تعداد حاضران : ۱۲۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها