freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، محمد حسین بیاتی با بیان اینکه امیرالمومنین (ع) در مقام اهتمام به حقوق شهروندی می فرمایند هر اندازه که می توانید با شهروندان و زیردستان مدارا کن زیرا پشت انسان مومن غروق گاه خداست، اظهار کرد: تعرض به حقوق شهروندان تعرض به مقام خداوند است . جان شهروند برای خدا گرانمایه است . حضرت علی (ع) می فرمایند کسی که به حریم مردم در مقام حاکم تعدی کند در برابر خداوند قرار می گیرد.

رئیس دانشگاه عدالت با اشاره به روایتی که به موجب آن امام سجاد می فرمایند حیوان را در شب ذبح نکنید گفت: تحلیل این روایت این است که خدای متعال شب را برای هر موجودی مایه سکون و آرامش قرار داده است . اگر این مورد را با بعضی از عملکرد ها مقایسه کنیم میزان و نحوه عملکرد خود را باید بر اساس این گونه روایات بسنجیم . آیا می‌شود به حریم خصوصی و خانواده کسی به هر بهانه ای در شب، روز یا نصف شب تعرض کرد.

وی افزود: شفافیت قضایی و حق برخورداری شهروندان از دادرسی عادلانه و آگاهی آن‌ها در روند پیگیری پرونده هایشان از حقوق آن‌ها محسوب می‌شود . برای نمونه پیامبر اکرم (ص) به قضاوت در میان عموم تاکید داشتند و می گفتند به هیچ عنوان در خانه خود قضاوت نکنید زیرا قضاوت شما را همه مردم باید ببینند. انبیاء‌ حقوق شهروندی را به مردم آموختند .

بیاتی با بیان اینکه امام خمینی (ره) منشور هشت ماده ای را تصویب کردند خاطر نشان کرد: مرحوم هاشمی شاهرودی نیز در این امر پیش گام بوده و دراین راستا نامه ها و بخشنامه های زیادی را صادر کردند. همچنین در عالی ترین سطح حوزوی کتابی تحت عنوان حقوق شهروندی عرضه کردند، شکر این نعمت ها پاسداشت حقوق شهروندی است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۳:۲۶ دیده شده : ۲۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۲۴
  • تعداد حاضران : ۲۳۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها