freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در دنیا هر کشوری که به علم توجه کرد، پیشرفت داشت.

دنیا تشنه همکاری و سرمایه‌گذاری در ایران استبه گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار سرپرست، معاونین، مسؤولان، مدیران، استادان و جمعی از کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام، با اشاره به مصوبه چند سال پیش هیأت مؤسس دانشگاه برای توجه بیشتر به کیفیت، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از لحاظ کمیت به چنان گستره‌ای در سراسر کشور رسید که فعلاً نیاز به تأسیس واحدهای جدید نیست، اما آنچه که امروز نیاز آن روز به روز در جامعه‌ی علمی بیشتر می‌شود، توجه به کیفیت و تحقیقات و پژوهش است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان و یادآوری گزارش جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: براساس گزارش یک مرکز رسمی، دانشگاه آزاد اسلامی از لحاظ علمی در کشور و منطقه مقام اول را دارد که این امر برای جمهوری اسلامی ایران یک افتخار بزرگ است.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، هاشمی رفسنجانی، با بیان این مطلب که «در ایران دانشگاه‌های بسیار نیرومندی داریم که به آنها افتخار می‌کنیم»، به تشریح ویژگی‌ها، شرایط، موفقیت‌ها و دستاوردهای 450 واحد دانشگاه در سراسر کشور پرداخت و گفت: این گزارش مایه مباهات ایرانی‌ها در دنیاست.

وی با تأکید بر اینکه «رعایت عدالت اجتماعی و آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی، مورد توجه مسؤولان بسیاری از کشورهای اروپایی قرار گرفت»، گفت: ما اوایل انقلاب می‌دانستیم که وجود یک دانشگاه در هر شهر و منطقه‌ای، سطح دانش و آگاهی مردم آن شهر و منطقه را بالا می‌برد و در شرایط سخت آن سال‌ها، بهترین کار پیوستن به اقیانوس مردمی بود.

هاشمی رفسنجانی، با بیان خاطراتی از مراجعات و استقبال مردم و مسؤولان استان‌ها و شهرستان‌ها و حتی روستاهای بزرگ در سال‌های اول تأسیس این دانشگاه که حتی برای شروع کار کمک می‌کردند، گفت: باید خدا را شکر کنیم که به خاطر دانشگاه آزاد اسلامی که بزرگترین دانشگاه حضوری دنیاست، امروز فرزندان همه مناطق کشور، جوانانی با سواد هستند که خانواده‌ها و جامعه را هم با سواد و آگاه می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، توجه به تحصیلات دانشگاهی بانوان را از دیگر برنامه‌های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی دانست و گفت: وقتی حضور انبوه زنان و دختران ایرانی را در مقاطع عالی دانشگاه و حتی آموزش و مدیریت می‌بینیم، از روح امام عزیز تشکر می‌کنیم که با حمایت‌های خویش و کمک با برکتش، این راه را باز کردند تا خانواده‌ها، نگران دوری دخترانشان نباشند و با خیال آسوده اجازه دهند آنها درس بخوانند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، با توضیح چگونگی تحصیل خانواده‌های شهدا و ایثارگران و خانواده‌های تحت پوشش سازمان‌های امدادی و بهزیستی در دانشگاه‌ آزاد اسلامی، گفت: حق این دو قشر است که در سطوح مختلف دانش تحصیل کنند و بر پایه علم و آگاهی خویش، وارد جامعه شوند.

وی با بیان این مطلب که «در دنیا هر کشوری که به علم توجه کرد، پیشرفت داشت»، گفت: در تدوین سیاست‌های کلی سند چشم‌انداز 20 ساله نظام بر این نکته تأکید شد که توسعه کشور باید دانش‌بنیان باشد.

هاشمی رفسنجانی، افزود: دانش بنیانی کارها، بر پایه تحصیلات دانشگاهی سرعت می‌گیرد و براین اساس شرکت‌های دانش بنیان، بهترین پیوند دهنده‌های بین علم و صنعت هستند که در دانشگاه آزاد اسلامی به آنها توجه کردیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تشریح چگونگی کارهای اعضای هیأت مؤسس و تصمیمات فراوانی که در این سال‌ها گرفته شد، گفت: دانشگاه به چنان مرحله‌ای از رشد و گسترش رسیده که امروز 7500 آزمایشگاه و 3500 کارگاه در مجموعه‌ای با عنوان «ساها» داریم که تجاری سازی ابتکارات و اختراعات دانشجویان و استادان را سرعت می‌دهند.

وی  با اشاره به گزارش جدید دکتر میرزاده از آمار کمی و کیفی شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: یکی از امتیازات شرکت‌های دانش‌بنیان، کم کردن اتکای دانشگاه به درآمدهای شهریه‌هاست، اما هدف اصلی آن، این است که حرکت‌های صنعتی کشور، عالمانه شود.

هاشمی رفسنجانی، با یادآوری شرایط اقتصادی و جمعیتی کشور در زمان تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی و آثار مخرب عدم موفقیت جوانان در کنکورها، گفت: الان این دانشگاه، به جایی رسیده که 54 درصد تحصیلات تکمیلی را در کنار مراعات اخلاق علمی دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بخش دیگری از سخنان خویش به ظرفیت‌های علمی، صنعتی و تولیدی ایران برای حرکت‌های عالمانه در آینده اشاره کرد و گفت: بسیاری از کشورهای دنیا، تشنه همکاری و سرمایه‌گذاری در ایران هستند و حتی تقاضای تأسیس شعبه دانشگاه آزاد اسلامی در خیلی از این کشورها وجود دارد.

وی  با بیان این جمله که «دانشگاه آزاد اسلامی هم، باید در حرکت‌های آینده ایران نقش و تأثیر داشته باشد»، به چند طرح بزرگ، مخصوصاً مربوط به محیط زیست اشاره کرد و گفت: اخیراً دانشگاه آزاد اسلامی طرحی را برای ثبات خاک در دست اجرا دارد تا بعدها برای جلوگیری از آلودگی‌های هوا از طریق گردوغبار در سراسر کشور و حتی منطقه اجرا کند.

 هاشمی رفسنجانی، پیشرفت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در پلاسما و ایتر را از دیگر دستاوردهای این دانشگاه برای کشور دانست و با اشاره به بندی از توافق‌نامه برجام، گفت: کشورهای 1+5 متعهد شده‌اند که مسیر حضور ایران در جمع 7 کشور دنیا را هموار کنند که از سال‌ها پیش درصدد ساخت نیروگاه‌ها هستند که با سیستم خورشید، یعنی جوش هسته‌ای تولید نور، حرارت و انرژی می‌نماید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان مزایای ایتر، گفت: مسؤولان جمهوری اسلامی به فرانسه رفتند تا راه‌های عضویت ایران را بررسی کنند که یا عضویت و یا وابستگی است که هر کدام شرایط خاص خود را دارد.

و ی مبارزه علمی با زباله، مخصوصاً زباله‌های سمّی بیمارستانی را از دیگر طرح‌های دانشگاه آزاد اسلامی دانست و گفت: به زودی اولین نیروگاه آن به بهره‌برداری می‌رسد که پس از آن تهدیدی به عنوان زباله‌ها نخواهیم داشت، بلکه فرصتی برای تولید انرژی خواهند بود.

هاشمی رفسنجانی، در بخش پایانی سخنان خویش به موقعیت مکانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام اشاره کرد و گفت: همین که جوانانی در کنار مرقد امام راحل و گلزار شهدا به تحصیلات دانشگاهی می‌پردازند، سازنده است و امید داریم از ظرفیت‌های این واحد در جهت پیشرفت همه جانبه کشور بیشتر استفاده شود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۰:۱۲ دیده شده : ۲۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۰۰۴
  • تعداد حاضران : ۲۰۸
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها