freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


بالاخره سه ماه از شروع سال تحصیلی گذشت و نوبت به امتحانات رسید؛ دوره‌ای که برای بعضی از دانش‌آموزان همراه با اضطراب است. اضطراب در شب‌های امتحان تا حد زیادی عادی است؛ زیرا امتحان دادن در هر سن و مقطعی همواره همراه با نگرانی است اما اضطراب بیش از حد یا اضطراب جلسه‌ی امتحان فقط و فقط به خراب شدن نتیجه منجر می‌شود. بهتر است برای کاهش اضطراب در شب‌های امتحان  راهکارهای زیر را با هم مرور کنیم.

1. در روزهای باقی‌مانده تا امتحانات برنامه‌ریزی مدونی داشته باشید. نقاط ضعف و قوت خود را مشخص کنید و برای خود معلوم کنید که کدام درس‌ها در اولویت مطالعاتی شما باشند تا در شب امتحان به دردسر نیفتید.

2. شب امتحان زمان خواندن مطلب جدید نیست؛ چون این کار فقط بر اضطراب شما اضافه می‌کند. در شب امتحان فقط باید خلاصه‌ها و نکات را مرور کنید.

3. اگر نگرانی از بابت امتحان فردا دارید و تصمیم گرفته‌اید شب را تا دیروقت بیدار بمانید و درس بخوانید این را بدانید که قسمت زیادی از عملکردتان در سر جلسه‌ی آزمون را از دست می‌دهید. شب‌های امتحان خواب آرام و به‌موقع داشته باشید.

4. تغذیه‌ی مناسب در ایام امتحانات و مخصوصاً شب‌های امتحان و هم‌چنین صبحانه را فراموش نکنید. یک شام سبک و مقوی و یک صبحانه‌ی کامل می‌تواند بازدهی شما را در جلسه‌ی امتحان افزایش دهد.

5. در تمام امور زندگی و مخصوصاً در این ایام از یاد خدا غافل نشوید که اَلا بِذکر الله تطمئنُ القلوب.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۵:۳۶ دیده شده : ۵۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۷
  • تعداد حاضران : ۲۵۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها