freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

معاون امور فرهنگی اداره ورزش و جوانان کردستان:
مجمع خیرین ازدواج باید نیازهای فکری جامعه را تأمین کند
سرویس کردستان- معاون امور فرهنگی اداره ورزش و جوانان کردستان گفت: راه اندازی مجمع خیرین ازدواج را برای ساماندهی و شکوفایی ظرفیت های استان بوده و این مرکز باید به تأمین نیازهای فکری جامعه بپردازد.
به گزارش خبرنگار کردپرس، هیرش رضایی بعد از ظهر امروز چهارشنبه در نشست ستاد ساماندهی جوانان با محوریت راه اندازی مجمع خیرین ازدواج در شهرستان قروه اظهار داشت: مجمع خیرین ازدواج از سال 93 در پنج استان فعالیت خود را در راستای قانون تسهیل ازدواج آسان و با هدف شناسایی خیرین آغاز کرده است.
وی با بیان اینکه در کردستان دایر کردن این مجمع آغاز شده و راه اندازی آن در شهرستان قروه ضروری است، افزود: براساس آمار ها در سال های 94 و 95 در استان 131 هزار و 268 نفر جمعیت فعال ازدواج نکرده وجود دارد که از این تعداد، 109 هزار و 888 نفر آقایان و 21 هزار و 380 نفر بانوان می باشند.
به گفته رضایی از جمعیت فعال ازدواح نکرده 89 هزار و 757 نفر شاغل و 41 هزار و 511 نفر بیکار هستند.
وی با اشاره به اینکه بحث اصلی ازدواج نیست بلکه مسایل حاشیه ای هم در این زمینه دخیل هستند، تصریح کرد: تشکیل مجمع خیرین ازدواج نباید تنها به نیازهای مادی بپردازد بلکه می تواند نیازهای معنوی، روانی، فکری، اجتماعی و ... را شامل شود.
رضایی ساماندهی خدمات رسانی و شکوفایی ظرفیت های استان را از جمله دستاوردهای مجمع دانست و بیان کرد: امروزه آمارها حکایت از برابری و حتی پیشی گرفتن طلاق در روستاها به نسبت شهرها دارد و این نشان می دهد که امر ازدواج و طلاق از مسایلی است که باید بر روی آن ها بیشتر تأمل کرد.

وی با تأکید بر اینکه 31 درصد طلاق ها ربطی به مسایل مالی ندارند، دخالت خانواده ها، نبود آگاهی نسبت به جاری کردن تعهدات هنگام عقد و ... را در تشدید این معضل اجتماعی مهم خواند.

کد مطلب: 120812  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۸  |  ساعت: ۱۹ : ۷

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۷:۳۰ دیده شده : ۳۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۵۰
  • تعداد حاضران : ۲۰۱
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها