freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


وزیر امور خارجه آمریکا طی سخنانی درباره قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل علیه اسرائیل گفت که واشنگتن در دوران ریاست جمهوری اوباما همواره به امنیت اسرائیل پایبند بوده است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ؛ "جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا در محل وزارت خارجه در مورد قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه اسراییل، آینده روابط آمریکا و اسراییل و فلسطین سخنرانی کرد.

کری در این سخنرانی گفت: راه حل دو دولت تنها راه صلح بین اسرائیل و فلسطینیان است و در حال حاضر این راه‌حل در خطر افتاده است.

وزیر امور خارجه آمریکا به قطعنامه چند روز پیش در شورای امنیت سازمان ملل اشاره کرد و گفت: اقدامی که در شورای امنیت انجام دادیم در راستای ارزش های ما بود.

وی گفت: دولت اوباما بیشترین حمایت را از اسرائیل داشته است اما برخی معتقدند که دوستی ما با برخی کشورها بدان معناست که تمامی سیاست‌های آنها را حتی اگر با سیاست‌های ما در تضاد باشد قبول کنیم. من تمایل دارم بار دیگر بر دفاع از منافع آمریکا تاکید کنم.

کری اضافه کرد: در دوران ریاست جمهوری اوباما، دولت آمریکا همواره به امنیت اسرائیل و راه حل دو دولت به عنوان تنها راه حل برای آینده اسرائیل پایبند بود.

وزیر امور خارجه آمریکا اضافه کرد: ما همواره از حق اسرائیل در دفاع از خود حمایت می‌کنیم و تصویب قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل در راستای ارزش‌های ما و حمایت از امنیت اسرائیل بوده است.

وی گفت: نیمی از کمک‌های خارجی آمریکا فقط به اسرائیل داده شده است.

کری اضافه کرد: راه حل دو دولت در حال حاضر به دلیل خشونت، اشغالگری و شهرکسازی در معرض خطر قرار گرفته است و وضعیت کنونی در اراضی فلسطینیان به اشغالگری دائمی تبدیل می‌شود.

وی افزود: هیچ بهانه‌ای برای اقدامات تروریستی به خصوص از سوی فلسطینیان در اقداماتی نظیر چاقو زدن وجود ندارد. ما همواره خشونت و تروریسم را محکوم کرده‌ایم.

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد: در حالی که شهروندان نوار غزه به کمک‌های فوری نیاز دارند اما حماس همچنان به تسلیح خود و کندن تونل‌ها ادامه می‌دهد. حماس و گروه‌های دیگر مسئول خشونت‌ها هستند.

کری گفت: اسرائیل در حال تشدید فشار بر کرانه باختری برای تحقق اهداف خود است.

وی اضافه کرد: نخست وزیر اسرائیل مقابل عموم مردم از راه حل دو دولت حمایت می‌کند اما دولت وی و پایبندی آنها به شهرک‌سازی‌ها، راه حل دو دولت را با مشکل مواجه ساخته است.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: اقدامات شهرکسازی اسرائیل در سرزمین‌های فلسطینی به شدت افزایش یافته و این اقدامات حتی تا نزدیکی مرزهای اردن نیز رسیده است و این پیام بدی را برای فلسطینیان به همراه دارد.

کری افزود: حتی برخی از شهرک‌ها بر اساس قوانین اسرائیل غیر قانونی است  و وجود صدها شهرک‌ ایجاد کشور مستقل فلسطینی را سخت می‌کند.

وی گفت: تعداد شهرک‌نشینیان پس از توافق اسلو 270 هزار نفر و از ابتدای ریاست جمهوری آمریکا 100 هزار نفر افزایش یافته است اما مشخص کردن سیاست مربوط به شهرک‌ها و قدس و راه حل دو دولت توسط دولت ترامپ تعیین می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۵:۷ دیده شده : ۱۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۱۲
  • تعداد حاضران : ۲۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها