freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محققان موفق به کشف یک بیماری جدید ژنتیکی شده اند که احتمالا نقش اساسی در شرایط عصبی مخربی مانند آلزایمر و پارکینسون دارد؛ کشف این بیماری و علت ابتلا به آن زمینه ابداع درمان های جدید دارویی را برای سایر وضعیت های نادر عصبی فراهم می سازد.

یک گروه بین المللی از محققان در مقاله ای که در مجله Nature منتشر شد، نوشتند: یک زن کانادایی 47 ساله که از 28 سالگی مشکل راه رفتن و تعادل داشت، بعد از منتفی شدن احتمال ابتلای وی به 10 بیماری شناخته شده، مشخص شد که به یک بیماری جدید ژنتیکی مبتلا است.
این بیماری ژنتیکی باعث واکنش بیش از حد سیستم طبیعی ترمیم بدن می شود. در این بیماری آنزیم PARP1 بسیار فعال شده و نهایتا موجب مرگ سلول های مغزی می شود.
گمان می رود که این روند می تواند در مرگ سلول ها در سایر اشکال زوال عقل و چه بسا فرایند پیری نیز دخالت داشته باشد.
پروفسور 'کیت کالدکوت' از دانشگاه ساسکس که ریاست این تحقیق را بر عهده داشت، گفت: کشف این بیماری جدید و عامل ابتلا به آن، یک گام بزرگ رو به جلو در ابداع درمان های دارویی برای سایر وضعیت های نادر عصبی است.
وی افزود: داروهایی که این آنزیم اساسی ترمیم کننده دی.ان.ای را به شیوه درست هدف قرار می دهند، می توانند برای درمان مبتلایان به بیماری های ناشی از بیش فعالی این آنزیم، حیاتی باشند.
این محقق ضمن تاکید بر ضرورت تحقیقات بیشتر در این زمینه گفت: ممکن است عامل ابتلا به این وضعیت تازه کشف شده در مرگ سلول های عصبی در افراد مبتلا به بیماری هایی مانند آلزایمر، هانتینگتون و پارکینسون نقش داشته باشد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۶:۵۳ دیده شده : ۲۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۱۶
  • تعداد حاضران : ۱۳۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها