freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محققان اپلیکشنی ابداع کرده اند که با ارسال چهره های خندان به تلفن هوشمند کاربر، سعی در القای شادی به وی دارد؛ هدف از این اپلیکیشن کمک به مبتلایان به افسردگی عنوان شده است.

متخصصان مغز و اعصاب در کالج لندن سعی دارند با این نرم افزار، ضرب المثل قدیمی 'بخند تا دنیا با تو بخندد' را مورد آزمایش قرار دهند و دریابند که نگاه کردن به یک چهره خندان تا چه اندازه می تواند به کاهش افسردگی و اضطراب افراد کمک کند.
ابداع این اپلیکیشن که در طول روز یک تصویر خندان را به تلفن هوشمند کاربران ارسال می کند، پیرو نتایج تحقیقی صورت گرفت که نشان می دهد عضلات خنده در صورت افراد حین مشاهده چهره های خندان، فعال می شود، به طوری که به نظر می رسد این احساسات مسری است و نمی توان از آن ممانعت کرد.
محققان معتقدند که این احساسات دقیقا در یک زمان روی می دهند بنابراین خنده یک نفر، به طور خودکار باعث خندیدن سایرین می شود و در نتیجه، خندیدن و یا مشاهده یک لبخند، حتی زمانی که فرد احساس خوشحالی نمی کند، می تواند باعث تحریک افکار شاد و یا برعکس شود.
به گفته محققان، اپلیکیشن جدید ابتدا سطح شادی و افسردگی کاربر را سوال می کند و بعد به مدت 10 روز تصاویری از چهره های خندان به تلفن هوشمند وی ارسال می کند و این تصاویر به مدت 10 روز دیگر در صفحه نمایش تلفن باقی می مانند.
در صورت مشخص شدن تاثیر مثبت این اپلیکیشن بر حالت روحی کاربر، می توان از آن برای افراد افسرده ای استفاده کرد که در زمان انتظار برای درمان به سر می برند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۰:۸:۷ دیده شده : ۶۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۴۱
  • تعداد حاضران : ۲۷۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها