freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


موزه ها همواره به دنبال راهکارهایی برای بهبود کیفیت نمایش دارایی های خود هستند. اکنون با ورود فناوری های جدید، از اسکن و چاپ سه بعدی گرفته تا واقعیت مجازی، روش های جدیدی برای این منظور در اختیار موزه ها قرار گرفته است.برخی از موزه ها از این فناوری ها استفاده می کنند که با رضایت گردشگران مواجه شده است.

**راهنمای مسیر گردش در موزه
موزه American Museum of Natural History یا تاریخ طبیعی آمریکا یکی از مشهورترین موزه ‌های آمریکا و جهان است که در منهتن در شهر نیویورک قرار دارد. این موزه برای راهنمایی مراجعان خود از یک نرم افزار جدید بهره می گیرد که با استفاده از فناوری بلوتوث، مسیر گردش در موزه را برای مراجعان به طور دقیق نمایش می دهد. این برنامه می تواند تورهای سفارشی برای مراجعان طراحی کند.

**اسکن و چاپ سه بعدی
برخی از موزه ها با استفاده از فناوری اسکن و چاپ سه بعدی، برخی از اقلام بسیار با ارزش خود را با نمونه های کاملا مشابه جایگزین کرده اند تا امکان تعامل مستقیم مراجعان با این اشیا بدون آسیب رسیدن به اقلام اصلی، فراهم شود. علاوه بر این، اسکن سه بعدی امکان بررسی دقیق اشیای ظریف را برای محققان فراهم می کند.

**واقعیت مجازی
موزه ها با استفاده از فناوری واقعیت مجازی، مراجعان را به اماکنی مانند اعماق اقیانوس ها یا درون بدن انسان می فرستند که در واقعیت هرگز امکان دیدن آن ها وجود ندارد. در انستیتوی فرانکلین واقع در فیلادلفیا، مراجعان می توانند درون یک شاتل فضایی را ببینند و درون سایت هسته ای چرنوبیل که سال ها قبل به دلیل نشت مواد رادیواکتیو از بین رفت، گردش کنند.

**راهنماهای رباتیک
برخی از موزه ها از ربات های مجهز به نمایشگری استفاده می کنند که امکان استفاده از ابزارهای ویدیوکنفرانس مانند Skype را به منظور برقراری تماس با راهنماهای حرفه ای موزه، فراهم می کنند.
در آینده نه چندان دور مراجعان موزه ها می توانند پاسخ تمامی پرسش های مربوط به اقلام موجود در موزه را در جریان گردش در آن با استفاده از گوشی هوشمند خود بیابند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۰:۴۶:۳۴ دیده شده : ۴۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۰۵
  • تعداد حاضران : ۱۶۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها