freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


حدود 210 هزار سند مربوط به سرنوشت کودکان یمنی که هیچ آثاری از آن ها دردست نیست، منتشر شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ اسنادی که در پایگاه اینترنتی آرشیو دولتی رژیم اسرائیل قابل دسترسی است، مربوط به بررسی جزئیات ناپدید شدن کودکان یهودی یمنی و نیز پذیرش سه هزار و 500 نفر از این کودکان در دو سال اول تاسیس رژیم صهیونیستی است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه روسیا الیوم،"بنيامين نتانياهو" نخست وزیر رژیم اسرائیل درتوضیحی درباره انتشار این اسناد مدعی شده است که این اقدام با هدف تصحیح ظلم و ستم تاریخی صورت گرفته است که به علت نادیده گرفتن و فراموش کردن این موضوع درآن برهه، درحق این کودکان روا شده است.

گفتنی است که این وقایع فاجعه باردر فاصله سال های 1948 تا 1950 وزمانی روی داد که حدود 50 هزار نفر از یهودیان یمنی وارد اسرائیل (سرزمین های اشغالی) شدند ودر اردوگاه ها و مراکز اقامت موقت موسوم به " معبروت" تقسیم شدند.

خانواده های یمنی که درآن دوره وارد سرزمین های اشغالی شدند، خانواده هایی پرفرزند بودند و اعضای آن ها اغلب از بیماری های مزمن به ویژه بیماری های دستگاه گوارش و مری رنج می بردند.

درآن زمان، بیماری فلج اطفال به ویژه در سرزمین های اشغالی شیوع پیدا کرده بود، این بیماری، از بیماری های مسری بود و به محض پیدا شدن کوچکترین اثری از این بیماری، کودکان مشکوک به ابتلا به این بیماری، در بیمارستان ها قرنطینه می شدند.

درآن هنگام، به خانواده ها اطلاع می دادند که کودکشان بر اثر بیماری فوت کرده و دفن شده است، بدون اینکه گواهی فوت به خانواده ها نشان بدهند و یا مراسم دفنی در کار باشد.

بعدها مشخص شد که شماری از این کودکان در بیمارستان فوت کرده بودند، اما هیچ کسی به دنبال خانواده های کودکانی که زنده ماندند، نبود و درنتیجه سرپرستی آن ها را بعداً به خانواده های دیگر سپردند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۱:۲۵:۸ دیده شده : ۳۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۳۱
  • تعداد حاضران : ۱۸۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها