freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


سیستم هوشمند مانیتورینگ( نمایشگر) و کنترل موتورخانه توسط حمیدرضا مشایخی مخترع اراکی ساخته شد.گواهی نامه این اختراع با شماره 88586 در تاریخ 13 اردیبهشت سال 95 در اداره کل ثبت اختراعات و مالکیت معنوی به ثبت رسیده است.
این مخترع اراکی اظهار کرد: این سیستم به منظور کنترل خودکار موتورخانه و مجموعه گرمایشی (شوفاژخانه) مدارس و مراکز آموزشی و درمانی ابداع شده و 75 درصد از زمان کاری شوفاژخانه ها را کاهش داده است.
وی افزود: سیستم هوشمند مانیتورینگ و کنترل موتورخانه مدارس و ادارات حاصل پنج سال کار تحقیقاتی و میدانی است که هدف استفاده بهینه از انرژی را دنبال می کند.
این مخترع در خصوص روند کاری این سیستم گفت: سیستم گرمایشی (شوفاژخانه) مدارس مراکز درمانی و آموزشی به طور دائم در حال کار است، اما سیستم جدید امکان تنظیم کار و خاموشی خودکار در روزهای تعطیل سال را فراهم کرده و یا در فصول گرم، توان ایجاد شیوه تعادلی دما را برای سیستم ایجاد می کند.
مشایخی توضیح داد: برنامه تنظیم زمان خاموشی خودکار سیستم ابداعی بر اساس تقویم رسمی کشور است و علاوه بر آن تعطیلات مندرج در تقویم قمری نیز در آن لحاظ شده است.
وی گفت: با نصب این سیستم ابداعی در مدارس می توان از نشت گاز و نواقص فنی سیستم گرمایشی (شوفاژخانه) به موقع مطلع شد.
این مخترع افزود: پمپ شوفاژخانه ها به صورت 24 ساعته فعالیت دارند که به واسطه این سیستم می توان فعالیت این بخش را شیفتی تنظیم کرد.
وی یادآور شد: برای انجام این طرح تحقیقی و ابداع سیستم اشاره شده در مجموع بیش از 20 میلیون تومان سرمایه گذاری شده است.
مشایخی گفت: تاکنون حدود 50 دستگاه از این سیستم ساخته و در مراکز درمانی، بیمارستان، مدارس، دانشگاه های شهرستان های فراهان، اراک، ساوه و محلات در حال استفاده است.
این مخترع افزود: تهیه هر دستگاه سیستم هوشمند مانیتورینگ و کنترل موتورخانه یک میلیون تومان است که با توجه به مزایای این سیستم در صرفه جویی سوخت گاز، اثربخشی قابل قبول را دارد.
مسئول مرکز رشد پارک علم و فناوری استان مرکزی در این خصوص گفت: این مخترع درخواست حمایت از پارک علم و فناوری داشته است و گواهینامه اختراع خود را تسلیم کرده است.
مریم عبدلی افزود: درخواست این مخترع برای حمایت در مرکز رشد پذیرفته شده است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۱:۳۳:۵۶ دیده شده : ۱۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۱۷
  • تعداد حاضران : ۱۴۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها