freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محققان دانشگاه آکادمی علوم چین، با استفاده از یک روش مبتنی بر نور توانستند نشانه های نامرئی را ایجاد کنند که برای شناسایی نسخه های غیرمجاز از رسانه های دیجیتالی کاربرد دارد.

در این تحقیقات از یک الگوی پیچیده نوری موسوم به SPE برای ایجاد نشانه های دیجیتالی درون محتوای رسانه در یک فرآیند یک مرحله ای استفاده می شود؛ در این شیوه چندین پرتو نور که تا حدی همپوشانی دارند در اثر شکست نور، یک الگوی پراش از یک شی پیچیده تولید می کنند.
محققان در یک آزمایش توانستند تصویر نامرئی چند نقطه کوچک را درون یک عکس قرار دهند. البته قبل از انجام این کار از یک نرم افزار رایانه ای برای حذف تمام داده های تکراری و ایجاد الگوی پراش بهره گرفتند تا هم سطح امنیت کار را افزایش دهند و هم درج تصویر نامرئی را درون عکس اصلی تسهیل کنند.
محققان در تلاش هستند تا از شیوه SPE برای علامت گذاری پویا با استفاده از الگوی اشیایی که به سرعت تغییر می کنند، بهره گیرند. برای مثال ممکن است تغییرات درون یک سلول زنده ثبت شده و از آن به عنوان یک نشانه خاص بهره برداری شود.
این شیوه نسبت به روش های قبلی سریع تر است و برای انجام آن از تجهیزات ساده تری استفاده می شود. همچنین می توان از این شیوه برای رمزگذاری داده ها یا مخفی کردن اطلاعات درون تصاویر بهره گرفت.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Optics Express منتشر شده است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۲:۱۲:۴۳ دیده شده : ۳۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۱
  • تعداد حاضران : ۱۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها