freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

؛ سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: دولت اوباما هنوز امید برای انجام اقدامات ضدروسی بیشتر علیه مسکو را ازدست نداده و برای ضربه زدن به روابط با این کشور که تیره شده است ادامه می دهد.

«ماریا زاخارووا» گفت: واشنگتن با نشت عمدی اطلاعات در رسانه های آمریکایی بار دیگر سعی دارد با گسترش تحریم های ضد روسی و تدابیر دیپلماتیک و حتی خرابکاری علیه سیستم های رایانه ای روسیه، مسکو را بترساند.

وی افزود: دولتمردان نزدیک به اوباما در آستانه سال نو در حالی که برای خروج از کاخ سفید آماده شده اند، می خواهند اقدامات جدید ضد روسی خود را به عنوان پاسخی به حمله سایبری از مسکو قلمداد کنند.

سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه در ادامه بیانیه خود تصریح کرد: از اظهارات دروغین در باره هکرهای روسی که از سطوح بالای حکومت امریکا همچنان جاری می شود، خسته شده ایم.

«دولت اوباما از 6 ماه پیش این اطلاعات کذب (حملات هکرهای روس) را با هدف به پیروزی رساندن نامزد مورد نظر خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا منتشر کرد و پس از آن که به این هدف خود نرسید در جستجوی راهی برای توجیه ناکامی خود می باشد و از روابط روسیه و آمریکا برای این منظور استفاده می کند.»

زاخارووا تاکید کرد: اما حقیقت در مورد این اقدام دسیسه جویانه کارگردانی شده از طرف کاخ سفید دیر یا زود آشکار می شود و همین الان هم نشانه های آن به چشم می خورد.

وی ادامه داد: رسانه های آمریکایی روز هشتم دسامبر (18 آذر ماه) به نقل از «برایان کمپ دبیر دولتی ایالت جورجیا» اعلام کردند که دولت محلی این ایالت حمله هکری به سیستم شمارش آرای الکترونی را پیگیری کرده و به این نتیجه رسیدند که این حمله از رایانه های وزارت امنیت داخلی آمریکا انجام گرفته است.

زاخارووا گفت: دولت آمریکا شتاب زده سعی کرد این اطلاعات را با طرح اتهامات جدید ضد روسی سرپوش گذارد و هیچ گونه مدرک و شواهدی هم برای اثبات ادعای خود مطرح نکردند.

سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه هشدار داد اگر دولت آمریکا اقدامات جدید علیه روسیه تدارک ببیند پاسخ مناسب دریافت می کند.

وی افزود: این امر مربوط به هر گونه اقدام علیه مراکز دیپلماتیک روسیه در آمریکا می شود و بلافاصله با اقدام متقابل در مورد دیپلمات های آمریکایی پاسخ داده می شود. شاید برای دولت اوباما سرنوشت روابط روسیه و آمریکا فرقی نمی کند اما تاریخ هیچگاه آن را نمی بخشد.

مقام های آمریکایی از امکان اعمال تحریم های جدید در مورد روسیه در رابطه با حمله های هکری به سیستم انتخاباتی آمریکا خبر داده اند.

«لیندزی گراهام» سناتور جمهوریخواه کنگره آمریکا با اعلام اینکه «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه را به دلیل دخالت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور تحریم خواهند کرد، تأکید کرد: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب آمریکا، بر سر این امر در تعارض کامل با سناتورهاست.

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۲:۴۵:۱۴ دیده شده : ۳۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۸۵
  • تعداد حاضران : ۲۱۳
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها