freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


فضاپیمای کاسینی سازمان فضانوردی ایالات متحده آمریکا (ناسا) عکس‌های تازه‌ای از دو قمر سیاره زحل و ابرهای عجیبی که در قطب یکی از آنها دیده می‌شود به زمین ارسال کرده است.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به‌ نقل از ناسا، فضاپیمای کاسینی که تا 9 ماه دیگر سوختش تمام و مأموریتش به پایان می‌رسد، همچنان با هر چرخشی که در اطراف زحل دارد، رمز و رازهای تازه‌ای برای ما رقم می‌زند.

آخرین تصاویری که کاسینی از قطب تایتان، قمر بزرگ زحل، به زمین ارسال کرده، بخشی از سطح آن را زیر یک ابر نازک نشان می‌دهد. نکته اعجاب‌آور این است که این ابرها با قطری متفاوت در عکس‌های 6 و 9 ماه قبل این فضاپیما نیز درست در همین نقطه وجود داشتند و این بدان معناست که جو تایتان تقریبا ثابت است.

عکس‌های «کاسینی» از ابرهای مرموز زحل

عکس‌های «کاسینی» از ابرهای مرموز زحل

از سوی دیگر عکس‌هایی که با دوربین مادون‌ قرمز ایستگاه فضایی بین‌المللی گرفته شده‌اند، این نقطه را با همان ابرها اما بسیار ضخیم‌تر نشان می‌دهد که به گفته ناسا علت آن تفاوت عمق نفوذ دو دوربین مادون قرمز است.

عکس‌های «کاسینی» از ابرهای مرموز زحل

عکس دیگری که کاسینی به زمین فرستاده است به قمر کمتر دیده‌شده زحل یعنی «پاندورا» مربوط می‌شود و جزئیاتی خیره‌کننده را در برمی‌گیرد که تاکنون از چنین فاصله نزدیکی دیده نشده است. بنابر اعلام محققان ناسا، ابرهای تایتان تا فرارسیدن تابستان این قمر در محل فعلی خود باقی می‌مانند اما عمر کاسینی به دیدن آن زمان نخواهد رسید.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۵:۱۷:۱۲ دیده شده : ۴۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۱۶
  • تعداد حاضران : ۱۳۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها