freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محققان دانشگاه کالیفرنیا در همکاری با چند مؤسسه و آزمایشگاه موفق شدند با استفاده از یکی از تکنولوژی‌های مریخی ناسا، دستگاهی برای پیشگیری از زخم بستر بسازند.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به‌نقل از PR Newswire، زخم بستر خود یک بیماری نیست اما بیشتر از تمامی انواع سرطان جان مردم را می‌گیرد. تنها در انگلستان سالانه 500 هزار نفر در اثر زخم بستر می‌میرند که این رقم مقدار زیادی نیروی کار و هزینه روی دست سیستم بهداشت و درمان می‌گذارد.

زخم بستر یا زخم‌های ناشی از فشار مداوم، زخم‌هایی هستند که در بافت‌های داخلی بر اثر تماس و فشار مداوم و بدون تغییر ایجاد می‌شوند و عموما در بیماران بیهوش یا فلج رخ می‌دهد. این زخم‌ها زمانی کشف می‌شوند که به سطح پوست رسیده‌اند و دیگر کار از کار گذشته است.

اکنون محققان دانشگاه کالیفرنیا با به‌‌کارگیری یک سیستم لرزه‌نگاری که توسط ناسا طراحی شده است و بخشی از پروژه «دیدن نادیده‌ها» است توانسته‌اند دستگاه بی‌سیم و کوچک و سبکی بسازند که بدون هیچ آسیب جانبی‌ای می‌تواند زخم بستر را تا 10 روز قبل از رسیدن به سطح پوست تشخیص دهد و بخش فیزیوتراپی و مراقبت‌های حرکتی بیمارستان را خبر کند. این دستگاه در نخستین گام در 13 بیمارستان و روی 1200 بیمار به کار گرفته شد و در یک بیمارستان هم توانست آمار ابتلا به زخم بستر را به صفر برساند.

سالانه در انگلستان 600 هزار پوند هزینه برای مبتلایان به زخم بستر انجام می‌شود که معمولا هم خواهند مرد. از سوی دیگر هر بیمار چیزی در حدود 1420 ساعت کار پرستاری نیاز دارد که این نیز باری اضافه روی دوش سیستم پرستاری این کشور است. در صورت موفقیت این دستگاه و دریافت گواهینامه‌های لازم، دیگر بیماری به زخم بستر دچار نمی‌شود چراکه قبل از آن تیم مراقبتی باخبر می‌شوند و از بروز زخم‌ها جلوگیری می‌کنند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۵:۵۸:۱۴ دیده شده : ۳۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۹۸
  • تعداد حاضران : ۲۵۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها