freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


نخستین جلسه ستاد ساماندهی ارتقای خدمات سفرهای نورزی بانه برگزار شد
سرویس کردستان- در نخستین جلسه ستاد ساماندهی ارتقای خدمات سفرهای تورزی بر شناسایی و معرفی فرهنگ و زیبایی های شهرستان بانه تاکید شد.
به گزارش خبرنگار کرد پرس معاون عمران و برنامه ریزی فرماندار بانه در نخستین جلسه ستاد ساماندهی ارتقای خدمات سفرهای نورزی بانه گفت: باید همه سازمان های برای شناسایی و معرفی بیشتر جاذبه های گردشگری و زیبایی های طبیعی شهرستان بانه تلاش کنند.
جعفر توان افزود: شهرستان بانه در سطح کشور به نام یک شهر گردشگر پذیر شناخته شده که این شناخت نیاز به تلاش بیشتری دارد و باید گردشگری بانه را از حالت تجاری خارج و بحث بوم گردی، روستا گردی و شناسای نقاط دیدنی و تاریخی تقویت شود.
وی، بحث اطلاع رسانی و شناسایی نقاط دیدنی بانه را یکی از وظایف مهم اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دانست، گفت: باید قبل از شروع سفرهای نوروزی که با توجه به اینکه شهر بانه  مقصد بسیاری از گردشگران در کشور است آمادگی لازم را در زمینه پذیرش مسافرین و گردشگران داشته باشیم.
وی، از تشکیل کمیته 10 گانه ارتقاء گردشگری شهرستان خبر داد، گفت: برای ارتقاء خدمات سفر در تعطیلات نوروز کمیته های 10 گانه تشکیل شده و وظایف هر کدام از کمیته ها مشخص شده است.
 معاون عمران فرماندار بانه افزود: علاوه بر میراث فرهنگی شهرداریها شهرستان در شناسایی و معرفی نقاط دیدنی شهرستان وظایفی بر عهده دارند که با مناسب سازی فضای شهری، توسعه فضای سبز و خدمات رسانی به مسافران نقش خود را در رونق گردشگری ایفا کنند.
در ادامه این جلسه رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بانه گفت: شعار سال جاری "گردشگری برای همه و همه برای گردشگری" نام گذاری شده است.
سردار خندانی افزود: هر کسی باتوجه به امکاناتی که در اختیار دارد سفر کند و به معقوله توریسم و گردشگری جامه عمل بپوشاند.
وی خاطر نشان کرد: همه دنیا در ایام مختلف سفرهای با نیت و اهداف خاصی انجام می شود در ایران هم دو پیک مهم سفر نوروزی و تابستانی وجود دارد که همه دستگاه های دولتی و نهادهای مدنی را درگیر کرده است.
رئیس ستاد خدمات سفر شهرستان، به خدمات و برنامه های ستاد خدمات سفر نوروز 95 اشاره کرد،گفت: در ستاد خدمات سفر نوروز سال جاری 112 مصوبه و 15 جلسه برگزار شد.
به گفته وی در سال جاری در ایران 6 شهر را به عنوان شهرهای برتر گردشگری به لحاظ ارائه خدمات و مسافر پذیری انتخاب می کنند آمار ورودی مسافر به بانه 2 برابر مریوان بوده آمار اقامت در بانه 10 برابر شهرهای دیگر استان است هم اکنون در واحدهای اقامتی شهرستان امکانات برای یکهزار و 500 نفر در شب فراهم است که در تعطیلات نوروز و تابستان به این موارد اضافه می شود.
خندانی تصریح کرد: در سال گذشته بانه جزء هفت شهر برتر ایران بوده که باید جزء سه شهر برتر قرار می گرفتیم چراکه بانه با شهرهای شیراز، مشهد و اصفهان در ارائه خدمات رقابت می کرد و بانه توان رقابت با این شهرها را داشته و ظرفیت های لازم برای قرار گرفتن در رده نخست کشوری را دارد.
وی از ثبت جهانی نوروز و برنامه های نوروز در خاورمیانه وجهان خبر داد، گفت: با توجه به اینکه نوروز و آیین های نوروزی در سطح ملی ثبت شده هر منطقه و شهری برنامه ها و آیین های نوروزی را به صورت بومی اجرا می کند.
این مسئول ادامه داد: در شهرستان بانه  همه شهرداری ها، دهیاری ها و بخشداری های عضو کمیته ها ستاد خدمات سفر نوروزی  می شوند و برنامه های را در بحث طبیعت گردی و بوم گردی برگزار می کند که بانه را به لحاظ ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری با همدلی و همفکری هم معرفی کنیم.
خندانی کمبود نیروی انسانی را یکی از مشکلات اداره میراث فرهنگی بانه دانست، گفت: برای رسیدن به اهداف مورد نظر و شناسایی جاذبه های گردشگری نیاز به نیروی و کارشناسان بیشتری است.
وی، جاذبه های طبیعی و تاریخی بانه را از مهمترین ظرفیت های گردشگری بانه است که باید با هفکری و همکاری همه نهادهای دولتی و مردمی با برگزاری تورهای بوم گردی و روستا گردی معرفی کنیم.
رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگردی بانه تاکید کرد: با توجه به اینکه جامعه ما در نوک پیکان تهاجم فرهنگی قرار گرفته با برگزار برنامه های فرهنگی و بومی آسیب های تهاجم فرهنگی را کاهش می دهد.
وی افزود: باید در ایام نوروز برنامه های بومی و فرهنگی ویژه این ایام را در بانه برگزار کنیم و یا در قالب سی دی و بسته های فرهنگی به مسافران ارائه دهیم و از این طریق گردشگران بیشتری برای شهرستان جذب کنیم.
وی اظهار کرد: در6 ماهه اول سال جاری 100 هزار نفر به طور رسمی در واحدهای اقامتی شهرستان بانه اقامت داشتند. 
در ادامه این جلسه پلیس راهور بانه گفت: با توجه به حضور جمعیت شنارو در شهرستان بانه باید یک راننده وقتی که وارد شهر می شود باید آرامش فکری و روحی داشته و هنگام خرید مکان مناسبی برای پارک خودرو داشته باشند.
سرهنگ اسدالله دالوند افزود: باید شهرداری های شهرستان به بحث خط کشی معابر و خیابان ها توجه کنند چراکه این موضوع در بحث رضایتمندی شهروندان تاثیر گذار است.
وی به آشفتگی بخش تجاری بانه اشاره کرد، گفت: دست فروشان، سد معبر و تردد در مکان های عمومی اهمیت دارد و شهرداری باید این موارد را ساماندهی کند  و شهرداریهای شهرستان را به نصب تابلو و علائم راهنمایی و رانندگی توجه ویژه داشته باشند.
وی نصب پل عابر پیاده را برای بخش تجاری بانه ضروری دانست، افزود: شهر بانه نیاز به نصب پل عابر پیاده در مکان های شلوغ دارد و باید بعضی از گذرگاه های عابر پیاده را ایمن سازی کنیم
 

کد مطلب: 120811  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۹  |  ساعت: ۷ : ۵۹

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۸:۱۵:۳۳ دیده شده : ۴۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۳۰۲
  • تعداد حاضران : ۱۶۰
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها