freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


آغاز رسیدگی به‌ شکایت 5 هزار ایزدی از سوی قوه‌ قضاییه‌ عراق
سرویس عراق و اقلیم کردستان - قوه‌ قضاییه‌ عراق روند رسیدگی به‌ شکایت 5 هزار کُرد ایزدی را در مورد نسل کشی ایزدی ها از سوی داعش را آغاز می کند.

به‌ گزارش کردپرس، عبدالستار بیرقدار سخنگوی قوه‌ قضاییه‌ عراق در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که‌ این قوه‌ روند رسیدگی به‌ پرونده‌ شکایت 5هزار تن از کردهای ایزدی عراق در مورد جنایات داعش علیه‌ ایزدی ها و تجاوز و نسل کشی آنان توسط داعش را آغاز کرده‌ است.
وی افزود که‌ قوه‌ قضاییه‌ عراق پیشتر، هیئت قضایی را برای آغاز تحقیقات در مورد این پرونده‌ و بررسی جنایات داعش علیه‌ کردهای ایزدی و نسل کشی ایزدی ها، تعیین نموده‌ و این هیئت از اواسط سال 2015 کارهای خود را آغاز کرده‌ است.
بیرقدار همچنین گفت که‌ این هیئت قضایی، تاکنون شکایت رسمی 5 هزار کرد ایزدی را در مورد نسل کشی ایزدی ها و جنایات داعش، ثبت کرده‌ و مدارک مربوطه‌ را بررسی می کند.
شنگال از توابع استان نینوا و واقع در غرب اقلیم کردستان و فاصله‌ 120 کیلومتری غرب شهر موصل در 3 آگوست 2014 پس از عقب نشینی نیروهای پیشمرگ، به‌ اشغال داعش درآمد و در 13 نوامبر 2015 در حمله نیروهای پیشمرگ و مدافع شنگال و شاخه نظامی پ.ک.ک و احزاب و گروه های اقماری این حزب و با پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف آزاد شد.
داعش در حمله‌ به‌ شنگال اقدام به‌ قتل عام گسترده‌ کردهای ایزدی و کشتن مردان و به‌ بردگی گرفتن زنان و کودکان ایزدی کرده‌ و پس از آزادسازی شنگال شمار بسیاری گورهای دسته‌جمعی حاوی بقایای اجساد ایزدی های قتل عام شده‌، کشف گردیده‌ و بیش از 2500 تن از ایزدی ها نیز هنوز در اسارت داعش به‌ سر می بردند.

 لینک ورود به کانال رسمی خبرگزاری کردپرس

کد مطلب: 120806  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۹  |  ساعت: ۸ : ۳۸

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۸:۵۵:۱۸ دیده شده : ۲۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۶۸
  • تعداد حاضران : ۲۱۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها