freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

فرماندار شهرستان قروه:
نارسایی های تربیتی در خانواده ها نیازمند مدیریت هستند
سرویس کردستان- فرماندار قروه با تأکید بر مدیریت نارسایی های تربیتی در نهاد خانواده ها، گفت: نگاه به مجمع خیرین نیاز است از مادی به فکری و فرهنگی برسد و برای تمام خانواده های در معرض آسیب باشد.
به گزارش خبرنگار کردپرس، پرویز کولانی بعد از ظهر روز چهارشنبه در نشست ستاد ساماندهی جوانان با محوریت راه اندازی مجمع خیرین ازدواج در شهرستان قروه اظهار داشت: برای ساماندهی فکر ازدواج در جامعه باید یک بازگشتی به نهاد خانواده داشت و دانست که شیوه تربیتی موفق می تواند منجر به یک زندگی سالم و پایدار شود.
به گفته وی روش تربیت صحیح باید در خانواده ها نهادینه شده و سنت ها و مفاهیم دینی و قرآنی برای رعایت یک زندگی سالم ترویج شوند.
کولانی با بیان اینکه نسل جدید در کلاس آموزشی پدر و مادر خود تربیت می شوند و در هر کاری ابتدا به والدین خود نگاه می کنند، افزود: این نسل سطح توقعات متفاوتی دارند و نیازهایشان بنا بر آموزشی که در خانواده دیده اند بیان می شود لذا باید اهداف یک زندگی موفق توسط والدین و از نهاد تأثیرگذار خانواده انعکاس یابد.
وی هدف از ازدواج را برای بسیاری نامشخص دانست و با اشاره به اینکه تعیین و شناخت هدف باعث واکاوی آسیب ها و سختی ها می شود، تصریح کرد: بی اطلاعی از هدف باز می گردد به تربیت نادرست خانواده ها که اهداف ازدواج و زندگی موفق را برای فرزندان خود نگفته اند لذا نیاز است آگاهی بخشی در جامعه افزایش یافته و نارسایی های تربیتی مدیریت شوند.
کولانی با تأکید بر اینکه پیشگیری از طلاق باید از بنیان خانواده باشد، ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی را در خانواده ها دانست و از ضرورت مجمع خیرین ازدواج در راستای کمک به کاهش معضل طلاق و نگهداشت ازدواج ها و سالم سازی آن ها گفت.
به گفته وی نگاه به خیرین در بحث ازدواج نباید تنها مادی باشد بلکه لازم است از شاخه های مختلف از جمله فکری، فرهنگی، اجتماعی، روانشناسی و ... به آن پرداخت و این مهم برای همه اقشار جامعه اعم از زوج های در شرف ازدواج تا آنانی که ازدواج کرده اند و نسل های آینده را تربیت می کنند لازم است در نظر گرفته شود.  
وی مشاوره های ازدواج و خانواده را به شرط فراهم کردن بسترهای فرهنگی در جامعه اثرگذار خواند خواستار خروجی مناسب با شناسایی اهداف توسط مجمع خیرین ازدواج شد.
کولانی در ادامه گریزی هم داشت به بالا بودن رقم مهریه برای تعدادی از زوج های جوان و یادآور شد: یکی از لغزش های جدی زندگی ها همین مسئله است که کرامت و جایگاه انسانی را خدشه دار کرده است.   

کد مطلب: 120814  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۹  |  ساعت: ۳ : ۲۳

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۸:۵۶:۰ دیده شده : ۲۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۶۸
  • تعداد حاضران : ۱۱۴
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها