freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش خبرگزاری "دی اسپورت" و به نقل از تسنیم، با گذشت 14 هفته از مسابقات لیگ دسته 2 فوتبال باشگاه‌های کشور تیم پاس همدان با کسب 20 امتیاز از 5 برد، 5 مساوی و 4 باخت در رده پنجم جدول گروه c این مسابقات قرار دارد و با روند نزولی که در پیش گرفته بعید است بختی برای صعود به لیگ دسته اول داشته باشد؛ و این در حالی است که این تیم با پشینه‌ای درخشان در فوتبال ایران و آسیا پیش از آغاز فصل از دیدگاه کارشناسان بخت اصلی صعود به لیگ دسته اول به شمار می‌رفت.

تیم پاس که امسال برخلاف سال های گذشته فصل را با مدیرعامل بومی، سرمربی بومی و بیشترین تعداد بازیکنان بومی آغاز کرد و به همین سبب هم مورد حمایت تماشاگران و اهالی ورزش استان بود، با 3 برد پی در پی در 3 هفته ابتدایی لیگ 2 جایگاه نخست جدول گروه c را به خود اختصاص داد، اما رفته رفته با بروز مشکلات مالی و بی‌توجهی رئیس و سایر اعضای هیئت مدیره باشگاه نسبت به مشکلات موجود روند نزولی تیم آغاز و رفته رفته از جمع مدعیان صعود از گروه خارج شد.

احتمال استعفای مدیرعامل باشگاه به دلیل بی‌توجهی اعضای هیئت مدیره

محمد تقی رحیمی، مدیرعامل پاس، که در ابتدای فصل با توجه به وعده‌های اعضای هیئت مدیره باشگاه مبنی بر حمایت مادی و معنوی از تیم این مسئولیت سنگین را پذیرفت حالا زیر بار کوهی از مشکلات تیم پاس کمر خم کرده و بر اساس اخباری که از درون باشگاه به گوش می‌رسد قصد دارد به دلیل مشکلات مالی و عدم اجابت درخواست‌های مکرر وی برای تشکیل جلسه هیئت مدیره استعفا دهد.

آن طور که تقی رحیمی چندی پیش در نشست خبری خود با اصحاب رسانه مدعی شد؛ پیش از پذیرفتن این مسئولیت  رئیس و اعضای هیئت مدیره باشگاه در جلسات متعدد متعهد شدند دو سوم از بودجه یک و نیم میلیاردی این فصل تیم را تامین کنند. وی نیز قول درآمدزایی 500 میلیون تومانی را از طریق جذب حامی مالی  داده بود.

اما حالا در حالی که 14 هفته از مسابقات لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور سپری شده است این وعده‌ها عملی نشده است و پاس همچنان گرفتار مشکلات متعدد است.

بی‌پولی مدیرعامل بومی، جیب پرپول مدیران عامل غیربومی

مدیرعامل باشگاه پاس علاوه بر عمل به تعهد خود در قبال تامین یک سوم از بودجه تیم در این فصل تا کنون جور تعهدات هیئت مدیره را نیز کشیده و برخی از بدهی‌های باشگاه به بازیکنان خارجی، هزینه خرید لباس زمستانی تیم و تامین برخی از هزینه‌های جاری باشگاه را از حساب شخصی خود پرداخت کرده است.

از سوی دیگر  بخش عمده‌ای از قرارداد بازیکنان و کادر فنی باشگاه پرداخت نشده است و به گفته سرمربی تیم این موضوع بر نتایج پاس تاثیر منفی گذاشته است. همچنین به دلیل عمل نکردن اعضای هیئت مدیره باشگاه به تعهدات مالی خودمدیرعامل و مربی نتوانستند در تعطیلات نیم فصل برای تقویت تیم بازیکنان تاثیرگذاری را جذب کنند که این اتفاق نیز بی شک بر نتایج پاس در ادامه مسابقات تاثیر منفی خواهد گذاشت.

حال جای سوال است؛ چرا هیئت مدیره باشگاه تیم را به حال خود رها کرده‌اند و به مشکلات موجود و خواست هواداران مبنی بر حمایت از تیم پاس وقعی نمی‌گذارند؟ چرا در این شرایط بحرانی پولی به باشگاه تزریق نمی‌شود؟ چرا در زمانی که مدیران عامل و مربیان غیربومی بر پاس حکومت می‌کردند میلیارد میلیارد پول در اختیارشان بود و حالا که افراد بومی در پاس مسوولیت دارند از سوی مسئولان استان حمایت نمی‌شوند؟ چرا سایر اعضای هیئت مدیره در قبال این مشکلات سکوت کرده‌اند و موضعی اختیار نمی‌کنند؟ و در نهایت با این شرایط چه سرنوشتی در انتظار آخرین قهرمان ایرانی باشگاه‌های آسیا خواهد بود؟

وضعیت بحرانی پاس محصول مسائل سیاسی

عضو اتحادیه باشگاههای فوتبال ایران با گلایه از بی‌تفاوتی هیئت مدیره باشگاه نسبت به مشکلات تیم اظهار داشت: استان همدان در مجلس شورای اسلامی نمایندگان تاثیرگذاری دارد که جملگی در کمیسیون‌های مهم مجلس عضو هستند اما آنها نیز برای کمک به تیم پا پیش نمی‌گذارند.

وی با اشاره به این‌ که اگر استاندار و سایر اعضای هیئت مدیره برای کمک به  تیم پاس ورود نکنند این تیم نه تنها به لیگ یک صعود نخواهد کرد بلکه احتمال دارد در پایان فصل به لیگ دسته 3 سقوط کند بیان می‌کند: پاس در بهترین شرایط به همدان واگذار شد ولی پس از سقوط به لیگ یک و سقوط به لیگ 2 حالا در معرض سقوط به پایین‌ترین سطح فوتبال ایران است.

سقوط پاس به لیگ دسته 3 در صورت حمایت نکردن رئیس هیئت مدیره

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس همدان اظهار می‌کند: در ابتدای فصل به اصحاب رسانه و مدیرعامل باشگاه پاس گفتم اگر استاندار حمایت کند هم تیم پاس و هم تیم شهرداری به لیگ یک صعود می‌کنند.

رکنی افزود: اما حالا پاس در خطر سقوط  به لیگ 3 قرار دارد و کوچکترین حمایتی نیز از تیم خوب شهرداری که رتبه اول جدول را به خود اختصاص داده از سوی مسئولان استان صورت نمی‌گیرد.

رکنی با اشاره به این که پیش از این مسوولان استان از مدیرعاملان غیر بومی پاس همدان حمایت کامل می کردند خاطر نشان می کند: حالا که یک مدیر بومی مدیریت باشگاه را برعهده گرفته رئیس هیئت مدیره و سایر اعضا پشت او را خالی کرده‌اند و همین مسئله این گمان را ایجاد می‌کند که آنها تمایلی به فعالیت مدیربومی در باشگاه پاس ندارند.

عملکرد درخشان مدیرعامل باشگاه با وجود مشکلات مالی

عضو اتحادیه باشگاه‌های فوتبال ایران با اعلام این که در نیم فصل از تقی رحیمی خواستم برای دادن شک به هیئت مدیره از مسوولیت خود استعا دهد از عملکرد وی در این مدت ابراز رضایت می‌کند و می‌گوید: رحیمی یک تنه بار مشکلات پاس را بردوش کشیده و عملکرد فوق العاده‌ای از خود نشان داده است. اگر هیئت مدیره باشگاه در افکار خود تجدید نظر کند و به حمایت از وی بپردازد بی شک پاس این فصل را با موفقیت پشت سر می‌گذارد.


وی از کادر فنی تیم نیز حمایت می‌کند و با اعلام این که نتایج ضعیف پاس کمتر به مباحث فنی مربوط می‌شود اظهار می‌کند: اگر اعضای هیئت مدیره پاس نمی‌توانند به وظایف خود عمل کنند بهتر است جای خود را به افرادی بسپارند که توانایی کمک به باشگاه را دارند.


منبع : دی اسپورت ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۹:۳۳:۴۱ دیده شده : ۱۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۴۳۶
  • تعداد حاضران : ۱۹۷
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها