freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم طی سخنانی در دومین نشست هم اندیشی استادان دانشگاه پیام نور با موضوع “اقتصاد مقاومتی، الگوی اسلامی– ایرانی”  اظهار کرد: در صورتی که ما اصول اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود قرار دهیم، می‎توانیم ایران را به سطح ۱۰ کشور قدرتمند دنیا برسانیم.

وی مقاومت اقتصادی را متمایز از اقتصاد مقاومتی دانست و تأکید کرد: مقاومت اقتصادی تاب آوری در برابر شوک‌های اقتصادی است. اقتصاد مقاومتی علاوه بر لحاظ بحث مقاومت، حکایت از تدوین الگویی دارد که قدرت اقتصادی کشور را نیز به منصه ظهور می‎رساند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌ها و فشارهای قدرت های جهانی پیشرفت‎هایی را به دست آورده که حتی برخی از کشورهای مورد حمایت غرب از آن بی‎بهره بودند، ادامه داد: واقعیت‎های تاریخی از جمله برجام به ما اثبات کرده که قدرت‎های جهانی تنها زمانی با ما پای میز مذاکره می‎نشینند که احساس کنند توان ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ندارند و از این طریق سعی در توقف پیشرفت کشور دارند.

وی مهمترین شاخص اقتصاد مقاومتی را درون‎زا بودن آن عنوان کرد و یادآور شد: ۸۰ درصد اقتصاد ایران به ظرفیت‌ها و مناسبات داخلی وابسته است و تنها ۲۰ درصد از نیاز اقتصاد کشور برای بالندگی و شکوفایی به روابط و مناسبات بین المللی بستگی دارد.

این نماینده پیشین مجلس خاطرنشان کرد: در صورتی که ما اصول اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود قرار دهیم و از ظرفیت‌های داخلی کشور به طور بهینه بهره‎برداری کنیم، می‎توانیم طی دو تا سه دهه آینده نه تنها عقب ماندگی خود را جبران کنیم، بلکه ایران را به سطح ۱۰ کشور قدرتمند دنیا برسانیم.

عضو جامعه روحانیت مبارز در ادامه ظرفیت‌های اقتصادی کشور برای تحقق اقتصاد مقاومتی را نیروی انسانی، موقعیت جغرافیایی، منابع طبیعی و ظرفیت های گردشگری برشمرد و افزود: ضریب هوشی ایرانیان بالاتر از متوسط جهانی است و پیشرفت‌های کنونی ایران در زمینه انرژی هسته‌ای، نانو تکنولوژی، بایو تکنولوژی و فناوری هوا و فضا تنها بخشی از ظرفیت نخبگی کشور است.

وی با اشاره به بیانات رهبری، ایران را از منظر منابع توأمان نفت و گاز دارای جایگاه نخست در دانست و گفت: این نکته حکایت از این دارد که در صورتی که چاه‎های نفت دنیا به اتمام رسد، کشور می‎تواند حتی بدون نفت صدها سال از نعمت گاز بهره‎مند باشد، اما نحوه استفاده و بهره‎برداری از آن نیز مهم است.

مصباحی مقدم با تأکید بر این که کشور در منطقه نیمه خشک واقع شده است، بهره‎برداری از منابع آبی را نادرست عنوان و تصریح کرد: حدود ۹۰-۹۲ درصد منابع آبی در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد که تنها ۳۰-۱۰ درصد بهره‎وری دارد و در صورتی که بتوانیم این بهره‎وری را به ۵۰ -۴۰ درصد رسانده و از روش‎های آبیاری قطره‎ای و تحت فشار روی بیاوریم، رشد فزاینده اقتصادی را تجربه خواهیم کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر اصلاح الگوی مصرف نفت و گاز در حوزه‎های مصارف خانگی و صنعتی تأکید کرد و گفت:با فراهم کردن زیرساخت های مناسب می توان تا افق ۱۴۰۴ ظرفیت گردشگری کشور را به ۲۰ میلیون نفر افزایش داد.


انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۹:۴۰:۳۰ دیده شده : ۲۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۷
  • تعداد حاضران : ۲۶۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها