freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

طبق نظر سنجی شرکت گزیجی:
58 درصد ملت ترکیه به رفراندوم احتمالی «نه» خواهند گفت
سرویس ترکیه- شرکت نظرسنجی گزیجی اعلام کرد که در طی نظرسنجی صورت گرفته در ترکیه، 58 درصد مردم این کشور به رفراندوم تغییر سیستم اداره کشور رأی منفی می دهنمد.
به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه T24 ترکیه، مراد گزیجی، مدیر شرکت نظرسنجی گزیجی در اظهاراتی با اشاره به آخرین نظرسنجی که توسط این شرکت صورت گرفته عنوان کرد: نظرسنجی گسترده ای را در خصوص طرح مشترکی که حزب عدالت و توسعه و حزب حرکت ملی به مجلس ارائه کرده اند در بخش وسیعی از ترکیه انجام دادیم. بر اساس نتایج به دست آمده 58 درصد از مردم در صورت برگزاری رفراندوم احتمالی برای تغییر سیستم مدیریتی کشور از پارلمانی به ریاست جمهوری به این درخواست پاسخ «خیر» خواهند گفت.
وی افزود: بر اساس نتایج به دست آمده از این نظرسنجی 20.5 درصد از طرفداران حزب عدالت و توسعه با این تغییر قانون مخالف بوده و در صورت برگزاری رفراندوم به آن رای «نه» خواهند داد. در میان سایر احزاب نیز 93.7 درصد از هواداران حزب جمهوری خواه خلق، 64.2 درصد از هواداران حزب حرکت ملی و 95.3 درصد از حزب دموکراتیک خلق ها نیز با این تغییر مخالفت می کنند. این بدین معنی است که از هر 5 طرفدار حزب عدالت و توسعه 1 طرفدار و از هر 3 طرفدار حزب حرکت ملی ترکیه 2 طرفدار به سیستم ریاست جمهوری در ترکیه «نه» می گویند.

کد مطلب: 120819  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۹  |  ساعت: ۱۰ : ۱۷

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵:۱۱ دیده شده : ۳۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۷۴
  • تعداد حاضران : ۲۲۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها