freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

تحلیل روزنامه تایمز:
تمایل آمریکا به بهبود روابط با ترکیه و فاصله گرفتن از کُردها
سرویس جهان- تایمز می نویسد هشدار آمریکا به پ.ک.ک برای خروج از شنگال نشانه تلاش این کشور برای بهبود روابط با ترکیه و دور شدن از کُردها است.

به گزارش کردپرس، هر چند آمریکا به دفعات اعلام کرده که پ.ک.ک را یک سازمان تروریستی می داند اما در یک ماه اخیر دو بار از زبان سخنگوهای وزارت خارجه و به دنبال تاکید ترکیه بر محدود کردن پ.ک.ک در عراق، خواستار خروج نیروهای پ.ک.ک از شنگال عراق شده است.

روزنامه تایمز لندن امروز در گزارشی نوشت شواهدی در دست است که نشان می دهد آمریکا قصد دارد قبل از حمله نهایی به شهر رقه در سوریه و آزادسازی آن از کنترل داعش روابط خود را با ترکیه به سطح گذشته برساند و ممکن است در این راه کُردها قربانی شوند.

تایمز در ادامه می نویسد تاکید مارک تونر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بر خروج پ.ک.ک از شنگال و عدم ایفای نقش در منطقه شنگال نشانه سختگیری آمریکا بر پ.ک.ک به دنبال اعتراض ترکیه به حمایت واشنگتن از نیروهای کرد نزدیک به پ.ک.ک در سوریه است.

تایمز در ادامه نوشت روابط میان آمریکا و ترکیه به نازلترین سطح خود در سال 2003 بازگشته است و آمریکا می کوشد با دورشدن از کردها دل ترکیه را به دست آورده و روابط خود را با آنکارا بهبود ببخشد.

 

لینک ورود به کانال رسمی تلگرام کردپرس؛

کد مطلب: 120841  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۹  |  ساعت: ۱۰ : ۱۲

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵:۴۱ دیده شده : ۸۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۵
  • تعداد حاضران : ۱۹۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها