freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


دانش‌آموزان برای به دست آوردن موفقیت علاوه بر تلاش و پشتکار، نیاز به ابزار‌های آموزشی مفیدی دارند. کانون فرهنگی آموزشی برای دانش‌آموزان سخت‌کوش و کوشا دفتر برنامه‌ریزی را ارائه می‌کند. دانش‌آموزان می‌توانند از دفتر برنامه‌ریزی استفاده کنند و در آن ساعت مطالعه‌ی خود را بنویسند.

این کار باعث می‌شود دانش‌آموز بداند در هفته‌ی گذشته چه‌قدر درس خوانده است و به‌تدریج به میزان ساعت مطالعه‌ی خود بیفزاید. واحد زمانی دفتر برنامه‌ریزی یک هفته است؛ زیرا اگر برای دانش‌آموز مشکلی به وجود آمد و نتوانست در یک روز درس آن روز را بخواند می‌تواند در طول هفته کاستی‌های خود را جبران کند.

دفتر برنامه‌ریزی ویژگی‌های متعددی دارد که عبارت است از:

  • توجه به گذشته: اگر از توانایی‌های خود شناخت و آگاهی درست نداشته باشید نمی‌توانید برنامه‌ی واقع‌بینانه‌ای تهیه کنید و برای شناخت توانایی‌ها باید به گذشته نگاه کنید. هنگامی که به ساعت مطالعه در گذشته نگاه می‌کنید تصمیم می‌گیرید در هفته‌ی بعد ساعت مطالعه‌تان را افزایش دهید و بهتر و عمیق‌تر بخوانید.

  • برنامه‌ی هر کس با دیگران متفاوت است و برنامه‌ی هر کس مختص اوست؛ یعنی بر اساس شرایط و توانایی هر فرد است.

  • واحد زمان برنامه‌ریزی یک هفته است. کم‌تر از یک هفته خوب نیست؛ زیرا اگر بنا به دلایلی روزی درس نخواندید نمی‌توانید جبران کنید و بیش‌تر از یک هفته هم زمان طولانی است.

  • اصلی‌ترین و مهم‌ترین نقش را در برنامه، خود دانش‌آموز دارد. خود دانش‌آموز خود را بهتر و بیش‌تر از همه می‌شناسد و می‌داند توانایی او چیست و آیا در درس خواندن واقعاً کوتاهی کرده است یا خیر.

  • دانش‌آموز با خودش رقابت می‌کند. دانش‌آموز با نگاه کردن به صفحات قبل دفتر برنامه‌ریزی می‌بیند که چند ساعت درس خوانده و عملکردش چیست؛ درنتیجه در هفته‌های بعد سعی در جبران و بیش‌تر کردن ساعت مطالعه می‌کند. توجه کنید که میزان ساعت مطالعه‌ی هر روز را همان روز در دفتر برنامه‌ریزی بنویسید و درنهایت جمع هر ردیف را بنویسید و در پایان میزان ساعت مطالعه‌ی یک هفته را جمع کرده و بنویسید.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷:۲۵ دیده شده : ۴۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۰۹
  • تعداد حاضران : ۱۲۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها