freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی طی سخنانی در مراسم گرامیداشت روز نهم دی که در مصلای تهران برگزار شد، اظهار کرد:  نهم دی بعد از انتخابات سال ۸۸ مبنایی شد که از آن می‌توان به عنوان مبنای بصیرت نام برد. این روز میثاق امام با امت بصیرت‌آفرین است. مردم از همه اقشار با معرفت و حساسیت در صحنه حاضر شدند و از انقلاب، نظام و ولایت دفاع کردند و دشمنان را با حضورشان شگفت‌زده کردند.

وی همچنین گفت: مردم نه با دستورالعمل و بخشنامه بلکه با احساس مسئولیت ناشی از دشمن شناسی و بصیرت در این روز حضور پیدا کردند. این روز برای همیشه باید به عنوان یک حماسه گرامی داشته شود. دشمن همواره از اول انقلاب اسلامی نسبت به انقلاب و نظام هر جا که توانست تهدیداتی را ایجاد کرد. اگر جایی کاری از پیش نبرده برای این نیست که نخواسته بلکه نتوانسته است تهدیدات خود را عملی کند؛ زیرا ملت مسلمان ایران ملت قدرتمندی است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه قدرت مردم ایران مانند مولفه‌های قدرت در مغرب زمین نیست، گفت: وابستگی به کشورهای بزرگ، داشتن ذخایر، داشتن کلاهک هسته‌ای و امثال این موضوعات مولفه قدرت از دیدگاه مغرب زمین است اما اولین مولفه قابل توجه ما ایمان به خداست. در آیات نورانی قرآن حزب‌الله با ایمان به خدا شناخته می‌شود.

وی افزود: مولفه دوم، فقه و آموخته‌هایی است که از ارزش‌های الهی داریم. آنچه کشور ما را امروز قدرتمند کرده فقه است، فقه هم دین‌مداری مردم است. امام مقتدا و رهبری بصیرت‌آفرین این نظام سومین مولفه قدرت ایران اسلامی است. هم دوست و هم دشمن معتقد است رمز پیروزی نظام ما وجود رهبری به عنوان جایگاهی که نیروهای انسانی پای کار را برای سازندگی بسیج می‌کند، است.

رییسی تصریح کرد: مولفه قدرت در نظام ما مردم با بصیرت و اهل خطر کردن در عرصه‌های مختلف اجتماعی است. این روح آماده خطر کردن از مهم‌ترین مولفه‌های ماست. جوانانی داریم که وقتی اسم دفاع از حرم پیش می‌آید از یکدیگر پیشی می‌گیرند همچون جوانانی که برای نظام و انقلاب در هشت سال دفاع مقدس از یکدیگر پیشی می‌گرفتند.

وی با اشاره به نقل قولی از یک نویسنده مصری در دانشگاه الازهر که به مقایسه ۳۰ سال قهر انقلاب اسلامی با اسرائیل و آمریکا و همچنین آشتی مصر با آن دو پرداخته بود، گفت: مصر با قرارداد کمپ دیوید با اسرائیل و آمریکا آشتی کرد و ایران در همان زمان با انقلاب اسلامی با آنها قهر کرد. بعد از ۳۰ سال می‌آیند و این قهر و آشتی را با هم مقایسه می‌کنند. امروز می‌بینیم که ایران با عزت، افتخار، اقتدار، وضعیت اجتماعی، روحیه مردم و وضعیت حاکمیت در منطقه حرف اول را می‌زند و در سطح جهانی هم بازیگری اثرگذار است اما خوب در مقابلش وضعیت مصر را هم می‌بینیم.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین تاکید کرد: آمریکا و مغرب زمین تا به حال برای کدام کشور گره‌گشایی کرده‌اند که بخواهند برای ما قدمی بردارند. دشمن به دنبال آن است که عناصر قدرت را به هر شکل تضعیف کند.

رییسی همچنین گفت: بعد از انتخابات ۸۸، ۴۰ میلیون رای به صندوق ریخته شد و در همان دوران بعد از جنگ ۲۱ روزه و ۳۳ روزه پیروزی بزرگی برای برادران مجاهد ما به دست آمده بود. نقطه ارزشمندی از عزت، مردمداری، دموکراسی، وضعیت داخلی و بین‌المللی برای ایران ایجاد شده بود. بعد از انتخابات ۸۸ دشمن توطئه کرد تا این شیرینی را در کام ملت تلخ کند. قابل ذکر است که همواره این قبیل از توطئه‌ها به دست دشمن انجام می‌شده اما این بار تفاوت‌هایی داشته است.

وی تصریح کرد: این بار فتنه از ناحیه کسانی که رای نیاوردند شروع شد. آنها موضع تقلب در انتخابات را اعلام کردند. مساله تقلب در انتخابات برای ایجاد تردید در دل مردم و کسانی که ۳۰ سال به سلامت امور در کشور، به مسئولان اعتماد داشتند کلید زده شد. رهبری اولین جلسه را با کاندیداهایی که اعلام تقلب کردند تشکیل دادند و گفتند آیا سندی دارید؟ آنها هیچ مدرکی نداشتند. احتیاطا زمان بررسی تمدید شد تا شورای نگهبان صندوق‌های مورد ادعا را بازنگری کند، باز هم نه سندی ارائه و نه دیده شد.

رییسی خاطرنشان کرد: بعدا گفتند تقلب اسم رمز برای حضور مردم در خیابان‌ها بود. یک لایه دشمن، یک لایه کسانی که به نظام ظلم کردند و یک لایه هم کسانی که برایشان ایجاد شک شد وجود داشتند.

وی با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در نماز جمعه سال ۸۸، گفت: در آن سال رهبری معظم در تریبون نماز جمعه اعلام کردند که اردوکشی در خیابان‌ها را کنار بگذارید و اگر مشکلی دارید در درون خود نظام برطرف کنید، دشمن را امیدوار نکنید و به سخن دشمن گوش ندهید چرا که دشمن به دنبال فرصت است، به آنها فرصت ندهید، اما آنها به تاکیدات و نصایح رهبری گوش نکردند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: این در حالی است که رهبری فرمودند آغاز این جریان با شما است اما ادامه کار از دست‌تان در می‌آید. دیدیم که در ماه مبارک رمضان روزه‌خواری کردند، شعار نه غزه نه لبنان سر دادند، به امام و پیشوا جسارت کردند، کار به آنجا رسید که در ایام عزاداری به عزا و عزاداران و نام اباابوالفضل (ع) توهین کردند و مساله دشمنی با دین مطرح شد.

رییسی در این رابطه افزود: قرآن کریم دو جبهه را معرفی می‌کند یکی حزب‌الله و دیگری حزب شیطان است. ویژگی حزب شیطان این است که یاد خدا را فراموش می‌کند و انسانیت را از یاد می‌برد.

وی تاکید کرد: چند برخورد با شورش‌گران و فتنه‌گران انجام شده که باید در جای خودش بررسی شود اما ظلم بزرگ، ظلم به انقلاب، نظام و روند انتخابات بود و آن چیزی که برای این ظلم به پادزهر تبدیل شد بصیرت مردم بوده است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به خطبه‌ای از امیر المومنین (ع)، تصریح کرد: حضرت امیر علت فتنه را هوای نفسانی می‌دانند. ریشه این قضایا چه بود که عده‌ای موضوع تقلب را معرفی کردند؟ خودخواهی، هوای نفسانی و بدعت‌گذاری از جمله این دلایل است. رهبری در آن سال از حق‌الناس، جمهوریت، نظام و رای مردم دفاع کردند و نگذاشتند که در این موضوعات بدعت‌گذاری شود.

رییسی با تاکید بر ضرورت شناخت خط امام، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی خود را پشت خط امام (ره) پنهان کرده‌اند، غافل از اینکه خط امام شاخصه‌هایی دارد. رهبری بارها فرمودند که خط خود را از انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها جدا کنید اما آنها نکردند.

وی با اشاره به موضوع جهاد کبیر، گفت: چندی قبل مقام معظم رهبری موضوع جهاد کبیر را مطرح کردند. کسانی که جهاد کبیر می‌کنند در مسیر خدا پافشاری می‌کنند. از مهم‌ترین نکات شاخص برای حزب‌الله و جهادکنندگان این است که به دشمنان اسلام دست دوستی ندهند. امروز اگر موضع حرکت دشمن شناخته نشود معضلات دیگری پدید می‌آید.

رییسی در ارتباط با مذاکره با دشمنان نیز بیان کرد: مذاکره آری، ولی مذاکره‌کنندگان باید در دل از دشمنان‌شان خشم داشته باشند. نباید نسبت به دشمنی آنها تردید کرد. فتنه امروز رواج دادن اعتماد به شیطان، اعتماد به دشمن، اعتماد به آمریکا و مغرب زمین است. فتنه امروز فتنه تهی کردن انقلاب اسلامی از بصیرت، توجه به خدا، قانون خدا، اعتماد به نفس، استقلال سیاسی و اقتصادی و عزت و اقتدار ملی است.

وی تصریح کرد: اگر به جای اقتصاد مقاومتی از اقتصاد لیبرال، به جای فرهنگ اسلامی از فرهنگ لیبرال و به جای آموزه‌های دینی از اندیشه‌های شرق و غرب استفاده کنیم نقطه انحراف ایجاد می‌شود.

رییسی اظهار کرد: امروز ما دفاع از حقوق شهروندی، رفع فقر، رفع محرومیت و ایجاد اشتغال برای جوانان را اولویت می‌دانیم. مهمترین حقوق را در دفاع از عزت ملی می‌دانیم و معتقدیم که خدمتگزاری خالصانه برای گره‌گشایی از مشکلات مردم باید صورت بگیرد چرا که هم رضایت خدا در آن وجود دارد و هم دلدادگی مردم به نظام و ارزش‌ها را در پی دارد.

وی با بیان اینکه بصیرت می‌تواند حیات یک کشور را تضمین کند، گفت: آنچه که برای ما درس است این است که بدانیم زندگی بدون چشم سر سخت است اما سخت‌تر از آن چشم دل است. آنچه که می‌تواند حیات یک کشور را در مقابل بیعت‌ها تضمین کند فقط بصیرت است و این بصیرت پیام روز نهم دی برای ایران و دنیا است.

رییسی در پایان یادآور شد: اگر دشمن بخواهد شیخ نمر و شیخ عیسی را به بند بکشد و حصر کند، نمی‌تواند حرکت خداخواهی را به حصر بکشاند. امروز مقاومت بیش از ۲۰ ماه در یمن حقیقتا دشمن را مستاصل کرده و این روند به نابودی استکبار خواهد انجامید. دیروز شاهد آزادی خرمشهر، امروز آزادی حلب و فردا شاهد آزادی قدس خواهیم بود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱:۳۶ دیده شده : ۱۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۱۷
  • تعداد حاضران : ۱۴۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها